Skocz do zawartości
Forum

Oksytocyna


Gość don juan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość don juan

Wiem, że oksytocyna jest hormonem, który podawany jest na porodówkach, ale słyszałem, ze odgrywa wazna role w budowaniu zaufania i zachowań społecznych. Sam mam z tym problem poniewaz choruje na fobie spoleczna jestem osoba aspoleczna praktycznie nie rozmawiam z nikim w swiecie realnym, wiekszosc czasu spedzam w swoim pokoju. Pomyslalem ze oksytocyna moglaby mi pomoc czy sa leki z tym hormonem ktore moglby przypisac np psychiatra?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rzeczywiście oksytocyna wpływa na wzrost zaufania do ludzi, jest także hormonem przywiązania. Ponadto badania wskazują, ze obniża poziom lęku, dzięki blokowaniu wydzielania hormonu stresu - kortyzolu.
Kilka lat temu było zainteresowanie wykorzystaniem oksytocyny w leczeniu fobii społecznej i autyzmu. Ale jak do tej pory nie udało się opracować leku stosowanego w psychiatrii z wykorzystaniem oksytocyny.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja mogę Ci coś polecić. Nie żebym cię od razu namawiała tylko powiem co na mnie działa bym była bardziej otwarta.
Fevarin jest dobry, fakt dostałam go na depresje ale zauważyłam że jestem po nim bardziej wyluzowana

a wczoraj dostałam Signopam. Lek z grupy benzo , jeszcze nie próbowałam ale podobno ma rozluźniać mięśnie i zabijać lęki. Mi go właśnie psychiatra przepisał bo tym jak powiedziałam że dostaję ataki paniki podczas wystąpień przed dużą grupą osób.

Odnośnik do komentarza
Gość FigaZmakiem

Znikajaca a co Ty tak namawiasz wszystkich do zarcia tych tabletek?? a co ze skutkami ubocznymi dzialania leku?przeciez to chemia I nie jest obojetna na nasza watrobe nerki! Pozatym kiedys psychiatra mi powiedziala ze TO DOBRZE ze sobie radze BEZ tabletek.latasz po tym forum jak poparzona robisz fotki swoich tabletek tylko po co? Przeciez nie jestes lekarzem I nie masz prawa pisac kto co ma na co wziasc!sorry ale musialam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...