Skocz do zawartości
Forum

Szpital, ośrodek, psychoterapia. Co to jest właściwie?


Gość coldtex

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem w ogromnym skrócie. Mój ojciec alkoholik zniszczył mi życie, a potem sam sobie je odebrał. W 2 gimnazjum zostałam niejednokrotnie zgwałcona przez tą samą osobę i byłam molestowana. Obecnie jestem w 2 technikum. Mam napady lęku (drżenie całego ciała, chęć odreagowania w sposób samookaleczeń, narkotyków, picia alkoholu, czarne myśli), myśli samobójcze, 7 prób samobójczych na koncie, strach przed ludźmi z obawy, że zrobią mi krzywdę. Borykam się także z przeważającą melancholią z napadami gniewu, złości. Kilkanaście dni temu mój (wtedy) przyjaciel zgwałcił mnie, wszystko się od tamtego momentu nasiliło. Chęć odebrania sobie życia jest jeszcze większa niż była przedtem. Nienawidzę siebie i wszystkiego wokół. Jestem jakby oderwana od rzeczywistości, nie wiem czy ja to rzeczywiście ja i żeby się "obudzić ze snu" (bo myślę, że w nim tkwię) zadaję sobie ból, próbuje robić cokolwiek żeby poczuć, że ja jednak żyję i to wszystko nie jest iluzją. Potrafię godzinami płakać i wpatrywać się w jeden punkt, jakbym otępiała. Czuję się pusta w środku, pozbawiona wszystkich pozytywnych emocji. Niepokój towarzyszy mi cały czas. Potrafię się z lęku (przed nie wiem czym) rozpłakać i robić sobie usilnie krzywdę, żeby zagłuszyć go. Rano paraliżuje mnie ogromny stres, uczucie beznadziei, smutku, ogromnego lęku i przytłaczającej złości (również na nie wiem co). Co to może być? Leczę się antydepresantami, jednak one nic nie dają i w ogóle nie zmieniają mojego samopoczucia. Psychiatra nie postawiła diagnozy (chyba sama nie wie co to jest) a psychoterapeuci nie podejmują się mojego przypadku. Chcę za wszelką cenę wiedzieć do jakiej choroby mogą pasować te objawy lub zaburzenia?

Odnośnik do komentarza

coldtex, drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Jesteś ofiarą przemocy seksualnej, na bazie której mogą rozwijać się różne problemy - depresja, PTSD i wiele innych. Ponadto doświadczyłaś przemocy z powodu problemu alkoholowego w domu rodzinnym, co uprawdopodabnia diagnozę DDA. Jeśli zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu, powinnaś udać się do lekarza psychiatry i rozważyć skorzystanie z psychoterapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...