Skocz do zawartości
Forum

mama ma schizofrenię


Gość ola1992sl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mama choruje na schizofrenie,ojciec ją poniża mówi,że jest za gruba przez co nieraz mówiła,że ich nie bedzie zażywała.Matka tylko śpi i gotuje obiad,tak wygląda jej dzień.Dużo się modli..potrafi ogladac telwizor z wyciszonym dzwiekiem i tylko patrzyc sie na obraz..ojciecwraca do domu o godz 16,mama podaje mu obiad chwile pogadaja oczywiscie o jego pracy,bo o czym by innym..idą ogladać tv..ojciec puszcza takie smuty typu animal planet,ze matka zasypia..prosze ludzie pomózcie,bo aja zauwazyłam,ze ja juz sama zaczynam świrować..mam juz czarne myśli..zaczynam sobie wyobrazac własną śmierć..nie radzę sobie z tym wszystkim już..kiedyś myślałałam,zeby złożyc wniosek do sadu na ojca o znecanie się psychiczne ..ojciec nas szantazuje,straszy,ze sie powiesi,mówi,ze gdyby nie on to byśmy juz dawno "zdechli"..ten dramat juz trwa od kilkunastu lat..chyba do 13 roku życia moczyłam się w łózku..straszył mnie,ze jak ciotka przyjedzie,czy jak gdzies wyjde do ludzi powie wszystkim ze sikam do łózka..zamykalam się w pokoju i wychodzilam dopiero jak goście pojechali

Odnośnik do komentarza

ola1992sl, Twoja mama powinna systematycznie zażywać leki, by jej stan się nie pogarszał. Najgorsze jest to, że nie ma wsparcia w najbliższych osobach - mam na myśli Twojego ojca. Zamiast upokarzać ją, szydzić z niej, powinien jej pomóc. Napisałaś, że ojciec stosuje przemoc psychiczną wobec matki i Ciebie. Znęcanie się emocjonalne trudno udowodnić. Jednak jeśli nie jesteście w stanie tego wytrzymać, czasem najlepiej odseparować się od osoby, która zatruwa nam życie. Podejrzewam, że Twoja mama nie myśli nawet o rozstaniu, ponieważ jest zależna finansowo od męża. Tkwi w relacji, która ją unieszczęśliwia. Jeśli chcesz pomóc mamie i sobie, rozważcie obie skorzystanie z pomocy psychologa. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...