Skocz do zawartości
Forum

Teściowa kontra synowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!
Moja sąsiadka od roku jest wdową. Kilka lat temu przeszła na emeryturę oddając całe gospodarstwo synowi. Był kawalerem, teraz ma rodzinę. Dom w którym mieszka jest piętrowy. Sąsiadka zajmuje dół czyli 2 pokoje z kuchnią. Ten sam metraż zajmuje syn z żoną i dwójką dzieci.Jej synowa to bardzo zła osoba, źle zachowuje się w stosunku do teściowej.
Ciągłe poniżanie wśród sąsiadów, na Facebooku wypisuje obraźliwe wyrażenia a ostatnio nawet publicznie wyraziła słowa, cytuje: "Mogłaby ta stara jędza zdechnąć bo mnie jest potrzebne mieszkanie". Sąsiadka nawet nie wie o tych wyrażeniach. Mnie to jednak strasznie zabolało. Tym bardziej że jej niewdzięczna synowa nie pracuje w tym gospodarstwie by się ubrudziła i by śmierdziała. .Zawodowo też nie pracuje. Całymi dniami wisi na komórce i komputerze. Ale to już jej sprawa. Natomiast całą pomoc w zagrodzie wykonuje teściowa.
Proszę Was o radę czy to zachowanie można gdzieś zgłosić.? Żal mi tej 68 letniej starszej i spracowanej pani.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie chyba nie da się tego zgłosić bo z jakiego paragrafu? Znęcać się de facto nie znęca, a za lenistwo kary nie ma. Najprędzej można się czepiać o wpisy na FB, jako o obrażanie innej osoby, ale wątpię by policja to wzięła na poważnie...

Zastanawia mnie tutaj osoba syna. Jakie on ma stanowisko na to wszystko. Całkowicie brak o nim słowa. Prawda jest taka, że w tym momencie to on ma największą władzę nad sytuacją. Bo skoro synowa nic nie robi, nie ma dochodu to jest w pełni zależna od męża. Tak więc jak mąż da jej ultimatum typu "do roboty albo won" to będzie musiała wziąć się do roboty albo iść wek.
Tak więc ja bym uderzał do syna...

Pamiętajcie że poczta priv nie działa na forum :/

Odnośnik do komentarza

Nic nie możesz zrobić,nie dolewaj oliwy do ognia i nie "nadawaj" na jej synową ,bo to w niczym nie pomoże,jedynie możesz ją wysłuchiwać.

Twoja sąsiadka ,jak nie chce, nie musi nic robić w gospodarstwie,być może synowa więcej by pracowała ,ale nie chce teściowej ,odbierać roboty,nie wiem,
ale to jest sprawa jej syna i synowej,powinna się odciąć psychicznie od ich spraw,wiem że to trudne,ale tak byłoby najlepiej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...