Skocz do zawartości
Forum

Nie chcę skończyć życia w szpitalu ! Co mam robić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem uczennicą 3 kl. gimnazjum . Tak , piszę te cholerne testy.. Ledwo zaczął się rok szkolny , a mi już odbija na punkcie uczenia się. Ważne jest wszystko tylko nie moje zdrowie. Wszyscy się martwią , ale boją się do mnie odezwać , bo wiedzą , że wybuchnę niczym wulkan.. Jestem bardzo chuda (BMI - niedowaga). Bardzo często występują u mnie nagłe krwawienia z miejsc.. No wiadomo , ale to zwykła duża plama krwi i na dodatek mylę z miesiączką potem mam spokój.. Sytuacja dalej się powtarza ! Kiedyś na wf zemdlałam , nic nie jem (potrafię tak cały dzień bez jedzenia i picia) nie śpię (bo oczywiście nauka jest ważniejsza , prawda ?) co drugie słowo to przekleństwo i nie panuję tego. Agresja , agresja i jeszcze raz agresja.. Raz pobiłam kolegę za to , że nazwał mnie "kujonem od gradobicia" i nikt się o tym nie dowiedział. Wszystko mnie denerwuje (dosłownie). Mam ochotę wszystko rozwalić i wywalić. Ryczę bez powodu , łączę strach z agresją.. Może to dziwne , ale prawdziwe. A moja dzienna rutyna.. Szkoda gadać - pobudka 6:00 , nic nie jem na śniadanie i do 15:15 (8 lekcja) gówno i nic.. Nie czuję się głodna ani spragniona , ale jestem tak zmęczona , że nogi mi się plączą , wracam do domu , wydre się na wszystkich kogo napotkam , nauka , 1 nad ranem idę spać.. Tylko 5h snu.. Jest źle ze mną ! Nie ukrywam , ale bardzo was proszę... Pomóżcie mi , bo boję się , że będzie za późno.. Nie mam ochoty , cierpliwości , zdrowia i czasu leżeć w szpitalu i użalać się nad sobą ! Zależy mi na przyszłości i żadne choróbsko mi w tym nie przeszkodzi ! Co mam robić ? Mam już dosyć tych nerwów i strachu. Proszę o poważne odpowiedzi ! Tępie głupków i błaznów. Jeżeli masz coś głupiego do powiedzenia do zamkij piz*ę.. Słucham tylko ekspertów.. Proszę o pomoc , bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza

A może masz problemy z hormonami... Może nadczynność tarczycy? I stąd ta niska waga , nerwowość? Musiałabyś zrobić badanie krwi dokładnie na TSH - czyli oznaczenie poziomu tyreotropiny we krwi. Sprawdź może w tym tkwi problem.
Postaraj się tak nie denerwować. Jesteś wulgarna nawet pisząc. Trochę wyluzuj , bądz milsza do otoczenia :) Jedź i pij dziewczyno bo wchłoniesz sama siebie , twój organizm dojrzewa i potrzebujesz witamin i przede wszystkim snu.
Co twoi rodzice na to?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że jesteś w ostatniej klasie gimnazjum i zależy Ci na dobrym zdaniu egzaminu, by móc wybrać się do wymarzonej szkoły średniej. Świetnie, że jesteś ambitna i dużo się uczysz. Uważam jednak, że we wszystkim powinien być zachowany umiar. W nauce również. Napisałaś, że po powrocie ze szkoły uczysz się niemal bez przerwy do 1 w nocy. Pomyśl, czy taka nauka jest efektywna? Twój organizm i mózg nie odpoczywa. Nie dajesz mu wytchnienia, a co za tym idzie - gorzej przyswajasz wiadomości. Jesteś niewyspana, zmęczona i nic dziwnego, że pojawia się frustracja, a z nią agresja. Ponadto nie dbasz o dietę, nic nie jesz, jesteś zbyt szczupła, pojawiły się u Ciebie krwawienia. Niewykluczone, że masz anemię. W pierwszej kolejności powinnaś udać się do lekarza pierwszego kontaktu i zrobić przynajmniej podstawowe badania (morfologia, mocz). Przez Internet nikt nie postawi diagnozy. Możliwe, że jesteś zbyt nerwowa, bo nie odpoczywasz. Pamiętaj, że dla zdrowego funkcjonowania powinnaś zadbać też o relaks. Między nauką rób sobie przerwy. Wychodź na dwór, dotleń mózg, zadbaj o swoje pasje. Nie można żyć samą nauką, naprawdę. By mieć szersze horyzonty, warto też się czymś interesować i rozwijać własne hobby. Pomyśl, co Ty lubisz robić i nie zaniedbuj tego. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...