Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha, lęk i strach


Gość Natalia25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia25

Dzień dobry Mam 25 lat jestem studentką. Często boli mnie brzuch, myślę że jest to spowodowane strachem. Boję się np. przed wyjazdem na uczelnie lub wyjściem do kościoła że będzie mnie bolał brzuch. I oczywiście z tego strachu zaczyna mnie boleć, robić mi się niedobrze. Często także wybucham złością kłócę się z rodzicami i rodzeństwem a przy tym najczęściej krzyczę i płaczę.Nie wiem co miałabym z tym zrobić... Czy powinnam się zwrócić do specjalisty o pomoc?

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że masz nerwicę i agorafobię. Nerwicę podejrzewam, bo piszesz, że bardzo się denerwujesz, silnie przeżywasz każdy stres. A agorafobia, bo silny stres odczuwasz przed wyjściem z domu. Powinnaś udać się do psychologa lub psychiatry. Oba zaburzenia mozna leczyć.

Odnośnik do komentarza

Ból brzucha może sugerować nerwicę, ponieważ jest on odpowiedzią na lęk. Pytanie teraz czy lęk przed wyjściem z domu czy po prostu stres związany z uczelnią itd. Powinnas powiedzieć o tym psychologowi, który postawi konkretną diagnozę i rozpocznie terapię. Możliwe, że jest to nerwica lękowa, która objawia się własnie poprzez ból brzucha, a możliwe, że może być to początek agorafobii, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie kosnultacja ze specjalistą, poniewaz nieleczone objawy moga się nasilić a choroba może postępować. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...