Skocz do zawartości
Forum

Depresja po porodzie


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Moja znajoma urodziła niedawno malucha, na początku wszystko było okej. Po kilku dniach od powrotu do domu zadzwoniła do mnie i poprosiła o pomoc. Gdy tylko weszłam do jej mieszkania, wiedziałam, że coś jest nie tak. Była roztrzęsiona. Powiedziała, że sobie nie radzi i że ma już dosyć. Jej mąż wyjechał do Francji na kilka tygodni, nie mógł szybko wrócić. Przeczytalam sporo o depresji poporodowej, ale jak tylko wspomniałam jej o tym problemie, to się zjeża. Jak mogę jej pomóc, oprócz pomocy przy dziecku?

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że jest to depresja poporodowa. Jej przyczyną jest spadek hormonów płciowych, a przez to bardzo duże zmiany na płaszczyźnie nerwowej w organizmie. Aby poradzić sobie z depresją poporodową najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa i zażywanie leków przeciwdepresyjnych. Dodatkowo, młoda mama powinna uczęszczać na psychoterapię, dzięki której szybko wróci do zdrowia. Więcej na temat depresji poporodowej i jej objawów można przeczytać pod linkiem:
Depresja poporodowa

Odnośnik do komentarza

pomóż jej i bądź przy niej. Zaproponuj terapię i wizytę u psychologa. Tylko nie mów jej że musi, bo może pomyśleć że masz ją za wariatkę. Spokojnie powiedz jej, że takie rzeczy się zdarzają, że podejrzewasz co może czuć i jak bardzo jest zagubiona, powiedz że jej pomożesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...