Skocz do zawartości
Forum

Jak być prawdziwym przyjacielem?


Gość blue19

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym coś osiągnąć pewnie jak wiele osób na tym forum i poza nim ;) codziennie mocno pracuje nad tym by zmienić się na lepsze, by moje życie stało się piękniejsze. Zauważam jednak że po prostu brakuje mi prawdziwych przyjaciół takich do których mógłbym pogadać szczerze... W szkole do której chodzę nikt ze mną nie rozmawia, siedzę sam w ławce. Pewnie coś robię źle.. Lecz sam nie wiem co... chyba że jestem aż tak przerażający ;D czasem jestem przez nich traktowany lekceważąco, wiem że mam problemy z nauką jednak czy to może być dla nich tak ważne? Bardzo proszę o odpowiedź :) niestety nie mam możliwości pójścia do psychologa bo liczy się dla mnie szkoła, a tak wypada w moim mieście że akurat godziny pracy psychologa są w godzinach szkoły... Oczywiście mówiłem tu o psychologach nie prywatnych no bo z prywatnymi to wiecie wygląda tak ja uczeń, moi rodzice mało chętnie na obdarowanie mnie pieniędzmi, więc opcja równa zero :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteś osobą chętną ofiarować komuś przyjaźń musisz uważać, aby ktoś tego nie wykorzystał przeciwko Tobie. Gdy poznasz bratnią duszę to bez problemu się z taką osobą zaprzyjaźnisz i wcale nie będziesz się musiał zmieniać, ponieważ ta osoba zaakceptuje Cie takim jakim jesteś. Przede wszystkim pamiętaj, że prawdziwy przyjaciel jest godny zaufania i potrafi słuchać.

Odnośnik do komentarza
Gość Luki888888

Najważniejsze to być sobą. Sam się o tym przekonałem i postanowiłem być twardy. Jeżeli już to postanowisz,to na początku,może być ciężko. Mogą Ci dalej dokuczać itp ale w końcu zobaczą, że masz swoje poglądy i że robisz to co chcesz. Jeżeli nie pomoże teraz to na pewno w najbliższym czasie i potem zobaczysz, będziesz się z tego śmiał jaki byłeś głupi. Nie możesz starać się być dobrym,musisz nim być. To widac i czuć,patrząc z perspektywy trzeciej osoby. Bd sie starał to zaczną Cie wykorzystywać a jak bd sobą to poprostu powiesz NIE!! Tego tez musisz się nauczyć. Nie poddawaj się bd dobrze. Jak Ty nie bd twardy to nikt za Ciebie tego nie zrobi. To jest życie...zobaczysz jak dostaniesz jeszcze po tyłku, i potem bd widział,ze jestes sobą i walczysz. Mógłbym tak pisać godzinami i oblecieć pełno tematów jakie zycie jest schematyczne w niektórych sytuacjach ale to już jest mój pogląd.3m sie i walcz...

Odnośnik do komentarza

Skoro nikt z Tobą nie rozmawia w szkole - Ty zrób pierwszy krok. Podejdź na przerwie do kolegów z klasy, porozmawiaj z nimi, jak nie będziesz wiedział co powiedziec, po prostu podejdź i zapytaj co słychać, jak weekend, o czym rozmawiają itp. Po prostu przyłącz się do rozmowy. Nie stój z boku, rozmawiaj, dopowiadaj coś, wyrazaj własne opinie, zgadzaj się z nimi lub nie, w zależności co sadzisz w danej kwestii itp. Daj im sygnał, że tak naprawde jestes fajną osobą i że warto się z Tobą zaprzyjaźnić. Możesz poprosić kolegę bądź kolezankę o pomoc w nauce, jesli macie sprawdzian, zapytaj czy ktos nie wytłumaczył by Ci danego tematu. Daj sygnał Twoim znajomym, że jesteś zainteresowany przyjaźnią. Na pewno nie zaprzyjaźnicie się z dnia na dzień, ale codziennie rozmawiajcie, poznawajcie się, Ty również daj się poznac, powiedz coś o sobie, jak ktoś będzie siedział sam na lekcji - dosiądź się do niego. Musisz po prostu się przełamac i zrobić krok w stronę innych, dać im do zrozumienia, że jestes otwarty na nich. Jeśli masz trudności w nauce i z zaprzyjaźnieniem się z innymi, jest Ci ciężko zrobić pierwszy krok nie musisz iść od razu do psychologa. Możesz skorzystac z porady szkolnego pedagoga. Zostań z nim po lekcji na godzine, powiedz co jest twoim problemem. Może on poradzi Ci jak najlepiej nawiązac znajomości w szkole. Angażuj się w róznego rodzaju przedstawienia - dzięki temu poznasz osoby z innej klasy, zapisz się na zajęcia pozalekcyjne, może coś związanego ze sportem, albo któryś z nauczycieli prowadzi dodatkowe zajęcia uzupełniające - skorzystaj z nich. Zdobędziesz nie tylko znajomych, którzy z czasem moga stac się twoimi przyjaciółmi, ale także zyskasz w oczach nauczycieli, że angazujesz się w projekty pozalekcyjne i oczywiście może Ci to pomóc w nauce. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...