Skocz do zawartości
Forum

Orientacja w terenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 17 lat i mam ogromny problem z orientacją, koncentracją i zapamiętywaniem. Jeżeli idę np. tą samą ulicą po raz 100 to nie jestem w stanie przypomnieć sobie drogi. Pamiętam jedynie obrazy (1 dotyczy tego skąd zaczęłam iść, a 2 dokąd doszłam). Następna rzecz to fakt, że np. się uczę to po ok.10 minutach zaczynam się rozkojarzać. Myśle kompletnie o czymś innym. Dlatego nauczenie się jednego przedmiotu zajmuje mi 1 dzień, a innym koleżanką 4h. Gdy już się nauczę, to za kilka dni zapominam wiele rzeczy. Czym to jest spowodowane? Jak to zwalczyć? PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo co jest przyczyną, bo może ich być wiele. Ja też mam problem z zapamiętywaniem drogi i koncentracją- przyczyną jest to, że idąc myślę o czymś, do tego idę szybko, bo chcę jak najszybciej dotrzeć, podczas gdy większość spaceruje wolniej.

Jeśli chodzi o naukę, to ten sam problem - rozkojarzenie. Powiem Ci, że w szkole też to często miałem, bo przymus nauki, surowość nauczycieli i denność materiału tak na mnie działały, a teraz czytam interesujące mnie informacje i pamiętam wszystko czego potrzebuję - kluczem jest to, że teraz czytam tylko to czym się interesuję.

Kilka rad: ruch poprawia pamięć i koncentrację - głównie chodzi o ćwiczenia aerobowe i nogi.

Uzależnienia - ja w Twoim wieku często nie mogłem się skupić na nauce, bo myślałem już o tym, że potem pójdę na piłkę, albo będę grał na kompie. Nietypowo pomogło mi to, że przestałem się uczyć przed przyjemnością - powrót do domu to był komp, potem szedłem na boisko, a uczyłem się wieczorem, do tego przed samym snem, co też ułatwiało mi zapamiętywanie i koncentrację. Najfajniej mi było czytać książkę w łóżku - na drugi dzień pamiętałem.

Techniki uczenia - uczenie się skojarzeniami, obrazami itd - im więcej szczegółów sobie wyobrazisz podczas czytania, tym łatwiej zapamiętać informację.

Odnośnik do komentarza

+ odżywianie - uczenie się zaraz po posiłku jest złe, bo mózg pracuje na pół gwizdka, bo energia zużywana jest na trawienie. Na głodniaka jest jeszcze gorzej. Cukier - jeżeli wypijasz np pepsi, to przez chwilę masz zwielokrotniony umysł, a potem cukier spada i umysł się zamula. Kwas omega 3 redukuje szkody powodowane przez cukier (jako kobieta masz teoretycznie łatwiej).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...