Skocz do zawartości
Forum

Biegunka ze stresu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru lat mam problem. Na stres reagowałam często przelewaniem w żołądku, parciem na biegunkę i samymi już biegunkami. Ostatnio te objawy się nasiliły. Wyjście na spacer z psem było na tyle stresujące(bałam się, że kogoś znajomego spotkam), że powodowało te objawy. Ostatnio siedziałam głównie w domu, tylko mnie odwiedzano. Teraz prawie każde wyjście z domu ze znajomymi jest stresujące. Boję się, że dostanę biegunkę. Denerwuję się byle czym. Zaczęłam zażywać stoperan często. Wiem, że jest to kwestia psychiki. Byłam u psychiatry. Przepisał mi jeden lek na codzień i drugi doraźnie w chwilach silnego lęku. Ten pierwszy biorę od paru dni. Ale bez stoperanu nie odważyłabym się wyjść na pewno na miasto ze znajomymi. Z mamą jeszcze nawet. Idę do trzeciej klasy liceum. Boję się. Nie wiem czy dam radę. Wszystkim się stresuję. Szkołą, życiem. Próbuję się uspokajać, ale różnie wychodzi. Ostatnio próbowałam nawet pić siemię lniane, bo miałam kiedyś po nim zaparcia, ale raz zadziałało, a potem nie bardzo.
Proszę o jakieś rady, wskazówki jak zahamować perystaltykę jelit. W moim przypadku jest tu mieszanka lęków i lęku przed biegunką. Psychiatra zaleciła psychoterapię, na którą zamierzam iść. Jak do tego czasu sobie radzić? Jaką dietę stosować? Znacie jakieś dobre poradniki, które mogą mi pomóc? Będę teraz zmuszona chodzić do szkoły. Jestem w klasie, w której nie czuję się dobrze. Mam poza szkołą przyjaciółki, chłopaka, znajomych.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Nie jestem dietetykiem, zatem w sprawie doboru pokarmów, które wyregulowałyby perystaltykę jelit, nie pomogę. Myślę jednak, że problemy gastryczne są wtórne do problemów emocjonalnych. Wskutek stresu i różnego rodzaju lęków pojawiają się dolegliwości ze strony organizmu - w Twoim przypadku problemy żołądkowe. Jak najbardziej wskazana jest tutaj psychoterapia, do której Cię z całego serca zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...