Skocz do zawartości
Forum

Problem ze snem przez pracę


Gość ewap

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam pytanie odnośnie do tego jak mozna sobie poradzić z nocnymi zmianami w pracy i wiążącymi się z tym dużymi problemami z zaśnięciem. Nie dośc, że po nocnej zmianie nie moge zasną, choć konam ze zmęczenia. To także rezregulowuje mi się pora snu, gdy mam na pierwszą zmianę. Na razie zmiana pracy nie wchodzi w grę. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Gość Kristina0000

Spróbuj zastosować stopery do uszu, a na oczy nałóż opaskę. To być może pozwoli ci się wyciszyć i będziesz miała wrażenie, że jest noc. Możesz też zasłonić zasłonki w oknach. Jeżeli takie metody zawiodą, to może kup jakieś tabletki nasenne.

Odnośnik do komentarza

Dobrym sposobem jest kąpiel przed snem, szklanka melisy, wyciszenie się, nie rozmyslanie o różnych sprawach. Dobrze jest też przewietrzyć pokój, czasem pomagają aromatyczne świecie. Warto się zastanowić nad przyczyną - może się czymś martwisz, moze jest jakieś źródło bezsenności, np. stres? Staraj się zdystansować do tego, uspokoic się. Jeśli pomimo zmęczenia nadal masz trudności z zaśnięciem, może warto zastanowić się nad rozmową z psychologiem i znalezieniem powodu takiego stanu? Więcej na temat bezsenności przeczytasz pod tym linkiem:
Bezsenność
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...