Skocz do zawartości
Forum

kto może dostać napadku rzekomopadaczkowego


Gość bogusia54

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogusia54

Ostatnio przez przypadek trafiłam na artukuł o tym. Mam zdiagnozowaną nerwicę lękową i ten artukuł strasznie mnie zaniepokoił. Boję się, że mogę mieć taki atak pod wpływem stresu. Mam 32 lata. Nikt z mojej rodziny nigdy nie chorował na padaczkę, ja również nigdy nie miałam żadnego ataku. Czy to w ogóle możliwe czy takie nadapy występują tylko u osób, które mają ataki?

Odnośnik do komentarza
Gość bogusia54

Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałam o tych zaburzeniach i mogę stwierdzić, że nigdy takowych nie miałam a nerwica lękowa teraz przechodzi u mnie (oczywiście przy pomocy leków i psychoterapii) w sposób "do wytrzymania". Jednak jak to przy nerwicy lękowej nie da się od razu przetłumaczyć sobie, że z moim zdrowiem wszystko jest ok. Uważam , że raczej mam kontrolę nad swoim zachowaniem i w skrajnych przypadkach lęku staram się za wszelką cenę uspokoić a nie wpadać w histerię. Zatem domniemywać mogę(tak dla totalnego uspokojenia) , że takowy napad rzekomopadaczkowy mi nie grozi....??A czy taki atak odbywa się tak samo "spektakularnie" jak zwykły napad padaczkowy? Czy sa jakieś różnice w zachowaniu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...