Skocz do zawartości
Forum

Czy to jest obsesyjna zazdrość?


Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 miesięcy jestem z chłopakiem o 10 lat od siebie starszym. Kocham go najmocniej na świecie i nie wyobrażam sobie życia bez niego. W pierwszym miesiącu naszego związku wypytywałam go o jego byłe- było ich może z 4-5. Jednak największą uwagę zwróciłam na dziewczynę która była i jest mężatką z dzieckiem. Czyli był jej kochankiem. Z tego co mi mówił spotykali się tylko na sex... Nie powiedział o niej ani jednego złego słowa (może nawet to i dobrze, bo też bym nie chciała, aby mój były mnie obrażał), tylko same dobre. Mówił, że jest ładna, zgrabna itd. Bardzo często się o nią kłócimy i to w sumie ja to wywołuję. Mówię mu, że pewnie ją bardziej kochał niż mnie, że ją to tylko chwali, a mnie wyzywa, że jestem gruba i brzydka. Niby mówi to w żartach, ale jednak mnie to boli. Mówię mu o tym, że nie chcę aby tak do mnie mówił, to zawsze zaczyna się śmiać. Dzisiaj znowu się o nią pokłóciliśmy. Zaproponowałam mu, abyśmy pojechali do miasteczka w którym ona pracuję i zaszli do tego sklepu, bo chciałabym ją zobaczyć. Stwierdził, że nie chce, bo wrócą mu wspomnienia. Zapytałam więc jakie, skoro umawiali się tylko na sex! To powiedział, że do ginekologa z nią pojechał z 2 razy, a po drodze do lasu na SEX... że jak się kochali to zawsze robiła mu "loda". Za każdym razem kiedy dochodzi pomiędzy nami do stosunku chcę abym również mu to zrobiła, ale ja od razu odmawiam, bo mnie to obrzydza! Ale on tego nie rozumie. Cały czas mnie na to naciska. Tak samo cały czas jak jedziemy mówi mi żebyśmy zajechali do lasu na sex. Czy on chce robić ze mną wszystko to co z nią robił? Sama już nie wiem. Wkurza mnie to, bo czuję jakby ona była lepsza ode mnie. Nie wiem czy ta moja zazdrość jest spowodowana tym, że o niej zawsze mówił dobrze, a do mnie nie powiedział żadnego dobrego słowa, że np. wyglądam pięknie, czy coś w tym stylu, tylko jesteś gruba, albo, ale Ty jesteś brzydka. Nie chce się z nim kłócić, ale to jest silniejsze ode mnie. Jak mam sobie z tym poradzić??

Odnośnik do komentarza

Agata1209, nie sądzę, by Twoje uczucia można było określić obsesją. Owszem, możliwe, że jesteś zazdrosna, np. o słowa, jakie słyszała była partnerka Twojego chłopaka, a jakich Ty nie słyszysz. Niemniej jednak skoncentrowałabym się na tym, jak wygląda Wasz związek z partnerem. Gdzie jest szacunek, miłość, zrozumienie, empatia? Zauważ, jak określa Cię Twój chłopak - że jesteś gruba i brzydka. Jednocześnie wychwala walory tamtej kobiety. Nic dziwnego, że rodzi się w Tobie złość, gniew, niesmak, ból, rozgoryczenie. Poza tym Twój partner nie szanuje Twoich potrzeb, jego są najważniejsze. Moim zdaniem powinnaś się zastanowić, czy naprawdę jesteś szczęśliwa w takim związku i czy warto go kontynuować na takich warunkach jak teraz. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...