Skocz do zawartości
Forum

Marihuana a koszmary senne


Rekomendowane odpowiedzi

Długo zastanawiałam się nad tym czy gdziekolwiek napisać o swoim 'problemie'..
Nie sądzę aby ten problem był związany możliwie bezpośrednio z marihuaną jednakże trochę mnie to nie pokoi. Paliłam marihuanę rzadko, przy dobrych lotach było to raz na tydzień, ostatni raz miesiąc temu, często ostatnio miewam sny, 2 czy 3 razy zdarzyły się takie, że paliłam marihuanę i zaczęły się dziać strasznie dziwne rzeczy które mnie w jakiś sposób przerażały, tak jakbym miała jakieś halucynacje czy coś (nie mówcie mi, ze jestem jakimś gimbusem który nie wie co palił bo po trawce nie ma halucynacji, doskonale o tym wiem, ale takie mam sny.) Pojawiają się w tych snach moi bliscy i również ludzie których nawet nie znam. Ostatnio śniło mi się, że jakiś koleś próbował mnie zgwałcić, gdy uciekłam z pokoju spotkałam mamę której po chwili całkiem się twarz zmeniła, to była kompletnie obca kobieta, następnie rodzina przyjechała i chcieli mi coś pokazać przeczuwałam, że to coś przerażającego i na szczęście się obudziłam. Wiem to głupie i nie trzyma się kupy, nie wiem jak to inaczej opisać, to jakby świadomy troche sen jak już sni mi sie ze pale marihuanę to wiem ze stanie się coś dziwnego .. Kumpel powiedział ze powinnam isc z tym do psychologa bo to nie jest normalne, że miewam przy tym również świadome koszmary nie tylko związane z marihuaną i nie potrafie sobie z nimi radzić.

Odnośnik do komentarza

Witaj Cannabis18!

Zaburzenia snu, w tym koszmary senne, mogą być jak najbardziej konsekwencją zażywania przetworów konopi indyjskich. Być może Twoje doświadczenia, które opisujesz, to coś na kształt flashbacków, czyli nawrotów objawów psychotycznych, które utrzymują się od kilku sekund do kilku minut. Zjawisko flashback występuje w okresie utrzymywania abstynencji i polega na napadach lękowych, zaburzeniach percepcji czasu i doznań zmysłowych. Niestety, drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Jeśli koszmary, które masz, uniemożliwiają Ci sen i wprowadzają jakiś dyskomfort, warto skonsultować się ze specjalistą w poradni leczenia zaburzeń snu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...