Skocz do zawartości
Forum

Fobia społeczna a bycie lesbijką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podejrzewam u siebie fobie społeczna , nie byłam u lekarza ale czytałam objawy .I robiłam Test Liebowitza wyszło mi , że mam powazną fabie miałam 87 punktów .

Zawsze byłam samotniczką ,zawsze czułam się inna , odstawałam od reszty . Sama nie wiem dlaczego stałam się takim odludkiem i tchórzem , być może to dlatego , że w 2 gimnazjum uświadomiłam sobie ,ze jestem lesbijką(choć wsześniej cos podejrzewałam ale nie chciałam o tym mysleć gdy koleżankom podobali się koledzy , mi podobały się bardziej koleżanki ) , byc może dlatego odseparowałam się od ludzi , choc sama nie wiem.Były takie dni gdy myslałam o samobójstwie wszystko mnie dołowało ,wiem wiem somobójstwo to nie wyjście ale nie potrafiłam oswojić się z myslą ,że jestem lesbijką , wiem ,że gdy rodzina sie dowie nie będą zachwyceni ponieważ są bardzo religijni , a do tego niektórzy z mojej rodziny to homofoby .

Dzis będąc w 1 liceum nadał nie posiadam przyjaciół a tym bardziej nasiliła sie fobia i chyba mam depresje , często wycofuję się z sytuacji która mnie stresuję , dobija mnie świadomość , że jestem tchórzem . Sama nie wiem co robić , boje się powiedzieć mamie a tym bardzie iśc do lekarza .

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Musisz brać też pod uwagę wiek w którym jesteś .Dojrzewanie sprawia ze nastolatki mają bardzo niestabilne nastoje ,zanizoną samoocenę również zmieniające sie preferencje seksualne .To ze w okresie podobają Ci się dziewczyny to nie znaczy że jesteś / będziesz lesbijką /.To się naprawdę moze jeszcze zmienić i miej tego pełną świadomość .
Jeśli widzisz potrzebę pomocy specjalisty to odważ sie na rozmowę z mamą .Czemu miałaby Ciebie nie wysłuchać ? Masz jakieś konkretne obawy ?

Odnośnik do komentarza

hej

przyznam szczerze, nie mam nic do lezbijek :) i sądzę że świat jest dla was bardziej tolerancyjny niż myślisz. te "potwory" które stworzyłaś w swojej głowie, na temat reakcji otoczenia, na swoją orientację seksualną, tak naprawdę nie istnieją ;)

Shiori, masz więcej koleżanek czy kolegów? i jesteś bliżej z mamą czy z tatą? ..to dość istotne pytania.

a co do braku przyjaciół, w tym linku jest bardzo dużo
http://portal.abczdrowie.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci

nie zamykaj się w sobie, jeśli nie masz z kim pogadać warto stosować pisanie ekspresywne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli zauważasz u siebie objawy społeczne, to porozmawiaj o tym z mamą, bo bardzo możliwe, że potrzebujesz pomocy specjalisty.

Tym, że nie masz przyjaciół, w ogóle się nie przejmuj. Jesteś dopiero w 1liceum, masz jeszcze mnóstwo czasu na to. :) Wielu ludzi poznaje swoich przyjaciół będąc 10-15 lat starszymi od Ciebie, albo i w późniejszym wieku.

Jeśli chodzi o Twoją orientację seksualną, to zgodzę się z Ipp, że za bardzo się tym przejmujesz. Dzisiaj już raczej nie ma takich problemów z niewłaściwym traktowaniem homoseksualistów, większość ludzi rozumie, że tacy ludzie są i nie ma co na siłę tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...