Skocz do zawartości
Forum

Stres i objawy depresji na tle pracy


Gość Jacek2

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie wiem co to jest i jak z tym walczyć.Poniedziałek jest dla mnie udręką, wiem że wiąże się to z pracą, bo nie mam takich objawów np w poniedziałek w czasie urlopu.W ten dzień zawsze czuję się fatalnie, jest to coś w rodzaju kaca, czuję się jakiś otępiały, mam duże trudności z koncentracją, pustka w głowie, brak łaknienia, suchość w ustach, jakieś stany lękowe/raczej słabe/, no i wicej trzęsą mi się ręce i głowa /te objawy mam praktycznie cały czas/ a w przeciągu dnia dochodzi narastający ból głowy. Nie wiem jak z tym walczyć, czy są jakieś leki które, niwelowałby te objawy? Jacek

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim, jeśli uważasz< że to praca wywołuje Twoje objawy to może powinieneś ją zmienić? Wiem, że z pracą jest ciężko, ale pomyśl co tak negatywnie na Ciebie wpływa w pracy? Szef? Sama praca, to co robisz? A może fakt, że codziennie rano musisz wstawać i jesteś zwyczajnie zmęczony? Na pytanie nr trzy pomogą leki nasenne i zmiana nawyków, czyli regularny sen itd. Na pozostałe niewiele może pomóc.

Odnośnik do komentarza

Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana pracy, skoro źle się w niej czujesz i na samą myśl o wyjściu do pracy czujesz się źle, dobrze byłoby poszukać innej. Jeśli natomiast z jakichś przyczyn, czy to finansowych czy innych wiesz, że musisz jeszcze trochę popracować, możesz spróbować wyjaśnić atmosferę pracy, np. jeśli problem jest z zaborczym szefem, porozmawiaj z nim, jeśli z kolegami z pracy, staraj się przymknąć oko i pójść im na rękę, aby zdystansować się do sytuacji. Możesz także pić melisę bądź brać leki ziołowe na uspokojenie, jednak na dłuższą metę bym tego nie polecała. Dlatego jeśli sytuacja jest ciągle napięta, a Ty musisz w niej być, możesz porozmawiać z psychologiem, aby wyrzucić z siebie stres i nerwy związane z pracą, być może w ten sposób pozbędziesz się bólu głowy czy takiej wielkiej niechęci przed wyjściem do pracy. Możesz też po godzinach służbowych chodzić na siłownię czy na tenis, czy co Ci się podoba i po prostu odreagować atmosferę i problemy związane z pracą. Pamiętaj jednak, że długotrwałe przebywanie w stresujących okolicznościach, w których się źle czujesz i masz objawy takie jakie opisujesz, może powodować nerwicę, dlatego nie bagatelizowałabym Twojego samopoczucia, tylko szukała nowej pracy i porady specjalisty. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...