Skocz do zawartości
Forum

HPV a polip szyjki macicy


Rekomendowane odpowiedzi

Pokrótce opowiem moją historię. We wrześniu zjawiłam się u mojej dr ginekolog na coroczne badanie cytologiczne i ginekologiczne. Przy okazji badania ginekologicznego na tejże wizycie pani doktor zauważyła polipa na szyjce macicy. Pobrała od razu próbkę do badania cyto. Po 3 tyg wynik badania nieprawidłowy - zapalenie, flora bakteryjna, zmiany śródnabłonkowe małego stopnia (CIN I, cechy infekcj HPV - L-SIL), III grupa wg Papanicolaou. Pani doktor zleciła kolejne badanie cyto + skierowanie na usunięcie polipa. 17.11.2014 pobrano kolejną próbkę do cyto, natomiast 3.12.2014 miał odbyć się zabieg. W dniu zabiegu okazało się jednak, że polipa już nie ma, prawdopodobnie został wydalony samoistnie podczas miesiączki 26.11.2014. Dziś otrzymałam wynik cyto z 17.11 - dokładnie taki sam, jak poprzedni -cechy HPV... Czy to możliwe, że wyniki te spowodowane były obecnością polipa? Czy jego samoistne wydalenie może wpłynąć na kolejny wynik cyto..? Nie miałam w życiu wielu partnerów, cyto z 2013 roku była ok. Jestem bardzo zestresowana tą sytuacją.. Nie wiem czy czekać na kolejne badanie cyto za 6 miesięcy czy też zrobić testy DNA HPV na własną rękę. Proszę o opinię. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Polip tu nie ma nic wspólnego,może go tam wcale nawet nie było ,ale to w tej chwili nie ma znaczenia,następna cytologię zrób za jakiś czas,
ja bym teraz zrobiła sobie test na hpv ,żeby się dowiedzieć czy to wirus hpv,jeśli tak to jaki,

a ginekolog co powiedziała teraz na ten wynik,żeby za pół roku ponowić cytologie i nic więcej?
Z tym wirusem to podobno jest tak ,że nie zawsze da się go wykryć ,ale wszystkiego musisz się dowiedzieć,czytaj w necie jak zrobić taki test.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Hej ka-wa. Tak, za pół roku do kontroli na ponowną cyto. Znam przypadek,w którym koleżance na cyto wyszło, że ma HPV, ale testy DNA to wykluczyły. Nie wiem więc co jest bardziej czułe w tym przypadku. Czytałam tez, że wiele kobiet nawet nie wie, że ma tego wirusa. Masz rację, najszybciej będzie jak zrobię te testy po prostu i dowiem się co to za "potworki" się we mnie mnożą. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...