Skocz do zawartości
Forum

Suplemnety diety w czasie ciąży


Gość Marzena K

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena K

Czy w czasie ciąży, kobieta zawsze powinna stosować suplementy diety, np profilaktycznie, zastanawiam się bo różne słyszałam opinie na ten temat, jedni mówią , że nie ma co przesadzać a inni że profilaktycznie powinno się je zażywać, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość astralka

Kwas foliowy powinno się brać cały czas (dotyczy to kobiet w okresie rozrodczym), a już na pewno na 2-3 miesiące przed planowaną ciążą, żeby odpowiednio wysycić organizm folianami. Niestety problem jest taki, że nawet połowa kobiet może mieć problemy z odpowiednim przyswojeniem kwasu foliowego i nawet o tym nie wiedzieć :/

Odnośnik do komentarza
Gość kidabion

Z pewnością kwas foliowy powinno sie zażywać, w odpowiednim momencie włącza sie kompleksy witaminowe, o tym kiedy to jest chyba decyduje lekarz, przynajmniej mnie mówił. Ja do tego dołączyłam bym jeszcze probiotyki ginekologiczne, jako ochrona przed infekcjami, polecam Provag żel do codziennego stosowania po kąpieli oraz Lactovaginal, gdy pojawia sie jakis dyskomfort w postaci swędzenia czy pieczenia. Obydwa probiotyki bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Odnośnik do komentarza

W czasie ciąży musimy troszczyć się o poziom witamin, mama musi się nimi podzielić z dzieckiem, więc o niedobór nie jest trudno. Oczywiście podstawa to kwas foliowy, ale to nie koniec listy, dochodzi do tego też m.in. żelazo, czy jod. Ten ostatni jest na pewno zawarty w soli jodowanej, ale ponieważ kobiety w ciąży powinny spożycie soli ograniczyć, warto znaleźć inne źródło. W sklepach jest np. specjalna woda - ustronianka z jodem, myślę, że to dobry sposób, łatwy i przyjemny. Poza tym jeszcze trzeba zadbać o dostarczenie wapnia, fosforu, magnezu. Wszystko dla zdrowia i mamy, i dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...