Forum Ciąża i dziecko

Ból nóg, osłabienie i zmiany nastrojów u dziecka

~karolina1809

~karolina1809

witam, chciałabym się poradzić, ponieważ moja 3-letnia córka od jakiegoś czasu coraz częściej narzeka na ból nóg (w okolicach ud), bardzo osłabły jej włosy bo stały się bardzo "kruche" i strasznie wypadają, do tego dochodzi nagła zmiana zachowania, ponieważ raz jest wesoła i się bardzo fajnie bawi a za chwilę staje się bardzo agresywna, bądź apatyczna.od 1,5 roku walczymy też z zezem który pomimo zwiększania mocy szkiełek pogarsza się.pytałam lekarza rodzinnego o te objawy i prosiłam o skierowanie na badanie krwi i moczu ale zbył mnie bo stwierdził że wyolbrzymiam i nie mam dziecku wmawiać choroby. proszę o jakąś pomoc jeżeli ktoś byłby w stanie coś na ten temat powiedzieć, co robić?skąd to?......

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~milka244

~milka244

Mój młody ma 4 lata i tez ma/miał bóle w okolicy od a ściślej mówiąc koło kolan.W jego przypadku sa to bule wzrostowe które sama miałam w dzieciństwie więc wiem jak to boli. Jesli chodzi o zmiennosc nastrojów,wypadanie własów itp. to moze poprostu brakuje jej witamin. Co do zeza mam taki sam problem - młody nosi okularki ale nie chce nosic zaślepki i zez sie poprawia ale nieznacznie.Wiem jednak że do 7 roku zycia zez moze sam minać ( sam w sensie za pomoca okularków i noszenia zaślepki) potem mozna go skorygowac operacyjnie .

~karolina1809

~karolina1809

mała witaminy już dostaje, najpierw sanostol a teraz multiwitamine z bioaron. pediatra bóle wzrostowe wykluczył bo nie wygląda na taką, a jeżeli chodzi o zeza to my już na dzień dzisiejszy mamy skierowanie na operację ale lekarze nie wiedzą za bardzo co z nią zrobić, bo z jednej strony wiek a z drugiej nie można za długo czekać;-(..........

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
Opisane przez Panią objawy zdecydowanie wymagają wykonania badań laboratoryjnych, w tym oczywiście morfologii z rozmazem. Wprawdzie dolegliwości te mogą nie mieć związku z żadnym schorzeniem, mogą być jednak także wynikiem zarówno błahej infekcji jak i poważnych schorzeń, zaś tak proste badanie jakim jest morfologia może wiele z tych schorzeń wykluczyć. Proszę zatem ponownie porozmawiać z lekarzem o skierowaniu na badania. Proszę także pamiętać, że za kilka złotych morfologię może Pani wykonać prywatnie.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin
~karolina1809

~karolina1809

dziękuję za porady, udam się ponownie do lekarza rodzinnego, a jeżeli będzie się upierał przy swoim skorzystamy z badań prywatnych.....