Skocz do zawartości
Forum

Tester owulacyjny


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czy chcesz używac w celach prokreacyjnych czy antykoncepcyjnych.

Jeśli w celach antykoncepcyjnych to ja nie używam, ale stosuje NPR i mam własną opinie na temat tych testerów. Sa dobre do wykrycia początku dni płodnych, ale obawiałabym się zaufać samemu testerowi bez pomiarów temperatury jesli chodzi o koniec dni płodnych. W warunkach domowych tylko pomiar temperatury jest w stanie potwierdzić na 99% czy była owulacja. Nawet u kobiety która nigdy nie miała jakichś problemów z cyklem to zawsze może zdarzyć się sytuacja że jajeczko dojrzewa (estrogen się podniesie) a na koniec owulacja się zatrzyma i za jakiś czas w tym samym cyklu będzie kolejne podejście do owulacji. No chyba żeby sprawdzać takim testerem przez cały cykl i odpuścić seks każdego dnia kiedy są paprotki, ale z tego co czytałam na forach to większość właśnie odpuszcza sprawdzanie po zakończeniu dni płodnych.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Tester owulacyjny, lepiej jest jednak wykorzystywać w celach prokreacji niż antykoncepcji. Pomimo zapewnień producenta, nie jestem w stanie powiedzieć Pani w 100% jak skuteczny jest tester(wskaźnik Pearla), jeżeli chodzi o antykoncepcje:) Proszę zapoznać się z Informacjami producenta na temat antykoncepcji.
Myślę, że jak połączy Pani metody termiczno-objawowe z tym testem, powinny być one wystarczające(nie ma 100% pewności). Zresztą żadna metoda antykoncepcji nie da Pani takiego zapewnienia;)

Pozdrawiam Serdecznie:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...