Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone ciśnienie i obrzęki twarzy a gestoza późna


Gość Urszulka82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Urszulka82

Witam,
Jeste w 8 miesiącu ciąży. Jest pierwsza moja ciąża wiec przepraszam jesli pytanie wyda się głupie. do tej pory były wporzadku ze mną ale teraz jest co raz gorzej. Mam obrzękniętą twarz, nogi i ręce i dość wysokie ciśnienie. Jak poczytałam sobie w necie to wychodzi że jest to gestoza późna, ale nie jestem pewna. Do lekarza idę dopiero za tydzień i nie wiem czy przypieszyć wizytę czy nie panikowac i poczekać. Na razie ciśnienie jest w ŋórnych granicach normy i nie przekrecza ich ale strasznie źle się czuje. Wcześniej ( znaczy przed ciążą) nie miałam z tym problemów. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Gestozę późną może u Pani stwierdzić tylko lekarz. Proszę nie wyczytywać takich rzeczy, ponieważ się tylko Pani stresuje.
Sam obrzęk twarzy nóg i rąk wg. najnowszych wytycznych nie jest kryterium diagnostycznym stanu przedrzucawkowego.
Aby rozpoznać gestozę późną, trzeba stwierdzić ciśnienie powyżej 140/90 mmHg oraz zwiększone wydalanie białka z moczem. Myślę, że jeżeli Pani bardzo źle się czuje to powinna zgłosić się pilnie do jakiegoś lekarza.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...