Skocz do zawartości
Forum

Opóźnione wyjęcie krążka antykoncepcyjnego a ciąża


Gość An...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nazywam się Anna mam 22 lata. Od 2 lat stosuje krążek Nuvaring. Ostatnia miesiaczke miałam 8 kwietnia. 12 kwietnia aplikowałam kolejny krazek. 20 kwietnia byłam na badaniu ginekologicznym ze wzgledu na duza ilosc sluzu, który towarzyszy mi podczas dnia codziennego. Badanie bylo o godz 11 i na ta pore wyciagnełam krazek. Nastepnie zapomnialam go wlozyc i dopiero o godz 21 to wykonałam. Wiem ze wyciagniecie krazka do 3h nic nie powoduje. Ale niesttety ten czas przekroczyłam, jakie istnieje ryzyko zajascia w ciaze? i co mam w tej sytuacji zrobic?

Pozdrawiam, Anna

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

ja bym się dodatkowo zabezpieczała przez 7 dni. Bo niby ochrona została jakoś zachwiana ale jak się będziesz zabezpieczać dodatkowo to nic nie będzie. Normalnie włóż krążek i przez 7 dni zabezpieczaj się dodatkowo. Przynajmniej ja tak myslę

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Jeżeli pierścień znajdował się dłużej niż 3 godziny może nie być Pani zabezpieczona przed zajściem w ciąże, ponieważ skuteczność antykoncepcyjna mogła się zmniejszyć. Musi Pani jak najszybciej założyć pierścień(umyć w zimnej wodzie lub letniej wodzie nie w gorącej) i pozostawić go do końca 3 tygodnia. W ciągu najbliższych 7 dni należy użyć dodatkowo prezerwatywy. Jeśli miała Pani w pierwszym tygodniu cyklu i w czasie ostatnich siedmiu dni stosunek, istnieje możliwość, że jest w ciąży. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Duszka69

Mam pytanie: z racji wyjazdu pomyliłam daty wyjęcia krążka (zamiast 11 wyjęłam dopiero 17, czyli dzisiaj). W między czasie współżyłam (kilkakrotnie) z finałem w środku, bez dodatkowych zabezpieczeń. Czy jest cień szansy, że krążek nadal działał i nie zajdę w ciążę? czy też powinnam biec po tabletki "48h po"? Oczywiście ponieważ krążka w ogóle nie wyjęłam to okresu jeszcze nie dostałam.

Proszę, zaczynam powoli panikować...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, stosuję z sukcesem i jestem zadowolona z NouvaRing - niestety spóźniłam się z wyjęciem ostatniego krążka (miałam go usnąć w poniedziałek 08.02.2016, a zrobiłam to w środę 10.02.2016 - godzina ta sama co zawsze). Moje pytania: 1. czy przez te 2 dni byłam chroniona przed ciążą? 2. kiedy zaaplikować kolejny krążek? w najbliższy poniedziałek 15.02.br czy środę 17.02.br.? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Joanna

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...