Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość ma...k6

Rekomendowane odpowiedzi

26 marca musialam odstawic tabletki antykoncepcyjne ponieważ trafiłam do szpitala [ zapalenie miesnia sercowego] 29 marca dostalam okres.5 kwietnia współżyłam z moim chlopakiem bez zapezpieczenia ale nie skończył we mnie. Czy moge być w ciązy? Tabletki brałam ok półtora roku.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Działanie tabletek antykoncepcyjnych kończy się w dniu zaprzestania ich przyjmowania. Nie ma tu także znaczenia ile czasu trwało przyjmowanie tabletek. Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia ryzyko ciąży istnieje. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem lub wykonać test ciążowy. Test powinien być wiarygodny mniej więcej w dniu spodziewanej miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Doustna antykoncepcja hormonalna, daje przejściowy i odwracalny stan niepłodności. Płodność może powrócić już w następnym cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, bez znaczenia ile Pani przyjmowała tabletki. Płodność i regularność cykli menstruacyjnych, jest cechą indywidualną każdej kobiety.
Jeżeli podejrzewa Pani u siebie ciąże, proszę wykonać test ciążowy. Niezależenie od wyniku testu, jeżeli nie ma Pani przez dłuższy czas krwawienia menstruacyjnego(3 cykle), proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...