Skocz do zawartości
Forum

Trudności z zajściem w ciążę


Gość ma....w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku miesiecy staramy sie z chłopakiem oi dziecko niestety jak u wiekszosci par nie jest lekko. Cykle mam nieregularne,krótkie bolesne chociaz ostatnio moj okres był długi i bezbolesny co nie bardzo zdziwiło praktycznie kocham sie z chłopakiem codziennie choc czasem robimy sobie przerwy jednodniowe i nadal nic sie nie dzieje co miesiac dostaje okres, dodam tylko ze poprzednio jak miałam innego chłopaka z ktorym sie nie zabezpieczałam i bylismy ze soba 5 lat i nie doszło do zapłodnienia. Dodam jeszcze ze nie pale papierosów alkoholu pije bardzo mało czasami tylko w weekend je duzo warzyw i owoców oraz codziennie jem standardowe obiady tj ziemniaki z sosem ale bez miesa poniewaz od pewnego czasu jem tylko ryby( przeszłam na wegetarianizm z powodu obejrzenia filmu w internecie z akcja zabijania zwierzat i nie mam juz ochoty na mieso) Moj chłopak ma juz 30 lat ja 24 czesto rozmawiamy o tym ze bysy juz chcieli miec dziecko ale z miesiaca na miesiac trace nadzieje ze bede je kiedys jeszcze miec poniewaz dostaje okres, dodam równiez ze juz na kilka dni przed okresem podczas wspołzycia boli mnie w srodku cos i tak zawsze przed okresem. Moje pytanie brzi czy moge iec problemy z plodnoscia, skoro nie zabezpieczajac sie z kilkoma juz facetami( byłymi chłopakami wczesniej) oraz teraz z moim obecnym partnerem moge miec takie obawy? czy moze stres oraz mysl o tym ze bardzo chce miec dzoiecko mnie dekoncentruje i to moze miec wplyw? oraz czy moze plemniki sa za słabe?

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Niepłodność jest to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Zdecydowanie powinnaś zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Brak ciąży może być jednak wynikiem niepłodności Twojej, Twojego partnera lub innych czynników (np. stres). Skonsultuj się z lekarzem, który pokieruje dalszą diagnostyką i ewentualnie również leczeniem.

Odnośnik do komentarza

Witam,

O niepłodności możemy mówić, dopiero wtedy gdy dana para współżyjąc ze sobą średnio 3-4 razy tygodniowo, nie może zajść w ciążę przez rok czasu.
Oczywiście może mieć Pani problemy z płodnością, skoro współżyjąc z kilkoma mężczyznami nie może Pani zajść w ciąże. Ma Pani nieregularne cykle, bóle brzucha.
Myślę, że nie zaszkodzi standardowa wizyta u ginekologa(badanie ginekologiczne, usg ginekologiczne).
Może uda się podczas podstawowej wizyty coś znaleźć.
Następnie w razie niepowodzenia przez rok czasu, radziłbym się zgłosić do specjalistycznej przychodni leczenia niepłodności, dobrze jak takim problemem zajmuje się ktoś doświadczony;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia aby się udało;)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Moim zdaniem powinnas troszeczke wyluzowac zazwyczaj jak sie za bardzo stara wtedy wszystko nie wychodzi jako dwudziestojedeno latka urodziłam syna zawsze chciałam miec parke niestety nie moglam zajsc w ciaze a jak juz zaszlam dwa razy poronilam po trzech latach wzielam sie za leczenie przez cztery kolejne lata nic, wkoncu wyluzowalam odpuscilam sobie stwierdzilam trudno musze w koncu dac spokoj pojechalam z mezem na wakacje po powrocie znalazlam sobie prace i po dwuch miesiacach okazalo sie ze jestem w ciazy synek urodzil sie duzy i zdrowy a zeby bylo smieszniej trzy miesiace po porodzie zaszlam w kolejna ciaze i traz jestem mamusia trzech chlopcow 9latka 2latka i roczniaczka wiec jak widac los eywa przewrotny ;-)

Odnośnik do komentarza

Chyba każdy lekarz na początku mówi, żeby wrzucić na luz, wyjechać na wakacje... Czasem to działa. Jak nie to dopiero zaczynają się badania. O dziwo coraz częściej problem jest nie i kobiety a u mężczyzny. Coraz częściej plemniki są niesprawne. Dlatego powstają także suplementy dla mężczyzn. Taki np. Supramen ma bardzo dobre wyniki badań.

Odnośnik do komentarza

jak masz nieregularne cykle, to tak naprawde nie wiesz, kiedy jest owulacja. mialas kiedykolwiek jakies urządzenie wspomagające, by tę owulację "namierzyć"? ja mam mikroskop owulacyjny afrodyta i na podstawie badania sliny po dmikroskopem wyznaczam dni plode

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl

Tak, stres ma duży wpływ na nasze cykle, tym samy na owulację. Dobrze by było jednak uregulować cykle, bo może w nich tkwi problem. Polecam więc wizytę u endokrynologa lub  naprotechnologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...