Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga a ciąża


Gość za...ek

Rekomendowane odpowiedzi

witam we wrzesniu bede miala 20 lat od 2 lat wspolzyje ze swoim partnerem bez zabezpieczania sie i mam problemy z zajscia w ciaze mam nadwage ? czy to dlatego ze mam nadwage to nie moge zajsc w ciaze ? bardzo bym chciala miec dziecko prosze o pomoc?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niepłodność jest to stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych. Jeżeli zatem chce Pani mieć dziecko a nie udało się to przez 2 lata proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Istnieje bowiem bardzo wiele przyczyn takiego stanu. By określić to dokładniej konieczna jest specjalistyczna diagnostyka.

Odnośnik do komentarza

sama nadwaga nie jest powodem niepłodności o ile ona wynika z tego ze za dużó się je. Ale jeśli ma inne podłoże np zaburzenia pracy tarczycy to już inna bajka. Najpierw należało by iśc do lekarza i się gruntownie przebadać. A czemu wam tak szybko zalezy na dzieciach

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Niepłodność wg. definicji podręcznikowej, to taki stan, w którym para współżyjąc przeciętnie 3-4 razy w tygodniu(lub więcej), bez zabezpieczenia w ciągu roku, kobieta nie zaszła w ciąże.
Powinniście Państwo udać się do ginekologa lub ośrodka, zajmującego się diagnostyką niepłodności.
Wyróżniamy niepłodność pochodzenia kobiecego, niepłodność pochodzenia męskiego. Czasami zarówno mężczyzna jak i kobieta, są odpowiedzialni za powyższy stan.
Otyłość lub niedowaga(w tym anoreksja), mogą być czynnikiem ogólnoustrojowym wpływającym na niepłodność. Mimo wszystko proszę szukać pomocy u specjalisty i ustalić przyczynę;)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...