Skocz do zawartości
Forum

Wada wzroku a poród


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zgodnie z zaleceniami PTG pewnym wskazaniem do cięcia cesarskiego są zmiany zwyrodnieniowe na siatkówce – zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. Sama krótkowzroczność, bez względu na jej stopień zaawansowania, nie powinna być wskazaniem do cięcia cesarskiego. Od kilkunastu lat pokutuje przekonanie, że podczas skurczów partych, może dojść do pogłębienia krótkowzroczności.
Nie znalazło to jednak potwierdzenia w badaniach, przeprowadzonych już ok 10 lat temu.
Dlatego najlepiej, będzie pójść do okulisty i niech on wyda opinię o konieczności cięcia cesarskiego(potwierdzi w badaniu ryzyko odklejenia siatkówki).
Jeżeli chce się urodzić dziecko siłami natury mimo wady wzroku, można poddać się zabiegowi fotokoagulacji laserowej, który skutecznie zabezpiecza siatkówkę przed ewentualnym odwarstwieniem.
Różne są zdania ekspertów, moje jest takie;)

Pozdrawiam i zachęcam do pytań i dyskusji.

Piotr

Odnośnik do komentarza

będę mieć ze względu na problemy z kręgosłupem i miednicą, prawdopodobnie całą ciążę będę leżeć.. oczywiście nic nie jest takie przesądzone, ale ortopeda już mi zapowiedział że będę miała duże problemy i że prawdopodobnie cesarka.. a ja nie chcę cesarki, cesarka jest straszna, i w ogóle jak sobie o tym wszystkim pomyślę to robi mi się strasznie smutno, czasem teraz ból jest nie do wytrzymania, a co dopiero jak będę w ciąży :(

Odnośnik do komentarza

cesarka nie jest zła, usypiają cię, nic nie czujesz, budzisz isę i masz malucha przy sobie, .... ja bym tam chciała cesarkę. Potem podobno troche się cżłowiek męczy. Ja tam panicznie boję się tego bólu przy porodzie naturalnym

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

niestety nie zawsze jest tak dobrze, moje siostry każda miała cesarkę i to są najgorsze wspomnienia z ich życia. Opowiadały mi wszystko, i to było straszne, płakałam potem przez tydzień na samo wspomnienie i wyobrażenie tego co przeszły. Kuzynki z kolei miały naturalny i wspaniale wspominają, mimo bólu. Ale nawet jakby miały złe wspomnienia, to chciałabym naturalnie rodzić. Nic nie jest lepsze od tego co naturalne, ja pragnę mieć poród naturalny, cesarka to nigdy nie jest to samo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...