Skocz do zawartości
Forum

Poród w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostatnio mam zgryz ze swoją przyjaciółką która jest cw 8 miesiącu ciąży. Ciąża przebiega bezproblemowo, dziecko rozwija sie prawidłowo. Jednak jego matka ma jakieś chore pomysły. ostatnio wymyśliła poród w domu. Jak to usłyszałam to myślałam że żartuje. Jednak do niej nie trafiają żadne argumenty. Uparła się i chce rodzić w domu. Jak ją odwieść od tego pomysłu.. No bo to przecież może być tragiczne w skutkach...

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza
Gość Złośliwa

a ja wręcz przeciwnie, ciąża może przebiegać bezproblemowo ale poród już nie. nigdy nie wiesz co się stanie, czy dziecko dobrze się ułoży czy nie utknie w kanale rodnym albo czy nie zablokuje się rączka czy nóżka. Tego nie da się przewidzieć. Po za tym dziecku po narodzinach jest potrzebna pomoc na wypadek gdyby pępowina się okręciła iu poddusiła dziecko, albo miał by problem z oddychaniem. nikt nie jak do końca potoczy się rozwiązanie dlatego moim zdaniem nie warto ryzykować...

Odnośnik do komentarza

Witam Rubinowa:)
Jeżeli taka jest jej decyzja to trzeba to uszanować. Kiedyś wszystkie kobiety rodziły w domu i jakoś populacja ludzka nie wyginęła:)
Na pewno poród w szpitalu jest bezpieczniejszy z wielu powodów: m.in. z powodu dostępu do badań laboratoryjnych i sprzętu np. aparatu KTG. Przy rozmowie proszę użyć tych argumentów.
Jeżeli mimo wszystko nie będzie chciała proszę zapewnić jej w trakcie porodu opiekę, choćby położnej a najlepiej jakiegoś lekarza.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem tej paniki. Sama chciałam rodzić w domu, ale miałam za duże dziecko i lekarz odradził mi. Przecież na śląsku są położne zajmujące się iwyłącznie porodami domowymi. Pracują we dwie i w razie jakichkolwiek komplikacji jedna odpala samochód a druga sprowadza ciężarną! Druga sprawa, że nie jest to tania impreza, ale ...... chciałabym chciała!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...