Skocz do zawartości
Forum

Sposób na niejadka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś ma problem z malym niejadkiem? Moja 4 letnia corcia od roku mało co je. W jej jadłospisie sa tylko jajka ryby, kurczak i rosol w małych ilościach. Ze słodyczy je paczki 1-2 dziennie. Pozatym nic, wszystko jej smierdzi i jest bee... Czy zna ktoś sposób na niejadka? Może jest jakiś syrop? Slyszalam o Apetizer, ale koleżanki synek strasznie utyl po tym syropie i je za 10ciu...., może sa jakies domowe sposoby??? Będę wdzieczna za pomoc....

Odnośnik do komentarza

w księgarniach znajdziesz mnóstwo książek kucharskich w tym temacie może warto byłoby zainwestować ? od siebie dodam , że kuzynka miała podobny problem też z dziewczynką jadała tylko serki danio i to wszystko.. przeczekała ten czas i jakoś dziecko samo sie przelamalo i zaczelo "normalnie" jesc. Osobiscie nie polecam Ci zadnych farmaceutykow bo faktycznie zbyt nadmierny apetyt spowoduje otylosc a co za tym idzie problemy zdrowotne takze w doroslym zyciu. Moze sproboj razem z dzieckiem przygotowywac posilki np nalesniki pozwol jej zrobic z tego mega zabawe zazwyczaj tak jest ze to co sami zrobimy smakuje najlepiej :) sproboj ukladac np kanapki w rozne fajne wzory np kanapka z jajkiem i pomidorem ulozona na ksztalt balwanka czy misia moze takie rozwiazania sklonia dziecko do "zainteresowania sie" jedzeniem mozesz takze podawac np warzywa z roznymi dipami ktore robi sie w banalny sposob dodajac chociazby do jogurtu naturalnego czosnek czy tez keczup czy ziola :)

Odnośnik do komentarza

Dziekuje za odpowiedz. Razem z corcia gotujemy w kuchni, pomaga mi we wszystkim, lubi robic naleśniki ale jak przyjdzie je zjeść to ugryzie dwa razy i idzie się bawic a ja zostaje z bałaganem w kuchni... jeśli chodzi o kanapki - wymyślam jej roznosci bałwanki, myszki z jajka, misie, kupuje nawet szynke z Morlin z misiem to jeszcze jest wyjątek co je. Czasam ma takie dni ze zje caly obiad np.2ziemnaiaki i caly schabowy ale później przez kolejny dzień nie zje nic...i tak spada nam zelazo, robi się apatyczna blada i znow leczenie.... może faktycznie cos wyczytam, bo nie mam sposobu na niejadka...

Odnośnik do komentarza

Ja u swoich dzieci wypróbowałam wspólne gotowanie - trochę pomogło. Może wprowadź też nie 3 posiłki tylko 5 mniejszych, tak aby nie zmuszać jej do jedzenia tylko podawać małe porcje. Preparaty na poprawienie apetytu możesz podawać, jak zobaczysz że zbyt dużo je zawsze możesz odstawić. Zresztą w tym temacie najlepiej jest dopytać się lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...