Zdrowie

Zwolnienia lekarskie elektroniczne

~ggosc

~ggosc

Czy ktoś może przerabiał tematykę zwolnień elektronicznych lekarskich? Czy jest to lepsze czy gorsze rozwiązanie z punktu widzenia zarówno pacjenta jaki systemu?

~Pirenej

~Pirenej

Obecnie funkcjonują już w zasadzie elektroniczne zwolnienia lekarskie tzw e-LZA. Realizuje się to za pośrednictwem systemu PUE, który udostępniony jest przez ZUS. Przyczyną wprowadzenia owego systemu jest fakt, że można w ten sposób znacznie szybcieji efektywniej weryfikować tzw lewe zwolnienia, które przecież robione są na koszt wszystkich obywateli. Sporo przydatnych informacji z tego zakresu, został tutaj opisanych: https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/zwolnienia-lekarskie-2019

mstawskam

mstawskam

Według mnie jest to świetne rozwiązanie. Omija nas ta całą papierologia i donoszenie zwolnień pracodawcy. Ogólnie marzy mi się, aby służba zdrowia zaczęła wdrażać możliwości, jakie daje nam obecnie technika. Chodzi mi głównie o rejestrację pacjentów przez internet https://egabinet.pl/oferta/kalendarz-wizyt/ czy dostęp do dokumentaji medycznej i wyników online. Oczywiście, wiele placówek już z tego korzysta, ale są to głównie prywatne przychodnie. Mogłyby to wprowadzić również placówki państwowe.

214025 mstawskam Kobieta, 26 lat, Wrocław