Skocz do zawartości
Forum

Niechęć nastolatka do chodzenia na religię


Gość Natasza3333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natasza3333

Niedługo moje dziecko idzie do liceum. I powiedziało że w liceum nie bedzie chodzić na religię. Jakby mógł to by już nie chodził ale chyba z braku alternatywy chodzi. Nie wiem co o tym sądzić, nie chcę mu narzucać religii bo przeciez do wiary go nie zmusze ale nie ma zbytnio alternatywy. Jak sądzicie rozmawiać z nim o tym, przekonywać czy dac spokój?

Odnośnik do komentarza

Sporo młodych ludzi przestaje chodzić na religię, a większość z tych co pozostaje, ma o tych lekcjach jak najgorszą opinię.
Jak mi opowiadano, często takie głupoty tam opowiadają, że tylko ćwierćinteligent, jest w stanie tego słuchać.

Odnośnik do komentarza

Witaj ~Natasza3333.
Na pewno nie powinnaś zmuszać dziecka do religii. Jeśli będzie uczęszczał na zajęcia z przymusu to z pewnością nie wyciągnie niczego wartościowego z tych lekcji.
Warto z nim porozmawiać na ten temat bo jest właśnie w takim wieku, kiedy zaczyna się lepiej rozumieć otaczający świat. Jest to czas zadawania trudnych pytań i szukania odpowiedzi.
Z mojego punktu widzenia dobrze jest znać religię, co najmniej jedną, wiedzieć w jakim środowisku się żyje i rozumieć ludzi religijnych, i tych mniej wierzących, bez względu na to czy się wierzy w Boga, czy nie.
W przypadku tak młodej osoby trudno jest mówić o jakiejkolwiek świadomości religijnej. Ta osoba dopiero kształtuje swoje poglądy.
Proponuje rozmawiać na ten temat i nie zmuszać. Jeśli naprawdę nie będzie chciał to lepiej odpuścić. W późniejszym życiu także można rozpocząć poszukiwania duchowe i nie jest to jakieś tragicznie trudne.

Pozdrawiam.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Nie powinna go pani zmuszać do chodzenia na religię. Prawda jest taka, że niczego wartościowego z tych zajęć nie wyniesie. Ja chodziłam, jak dla mnie jest to strata czasu i lepiej w tym czasie jest gdzieś usiąść i się pouczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...