Skocz do zawartości
Forum

Dieta w okresie menopauzy


Gość rozaliam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie przechodzę przez okres menopauzy. Niestety burza hormonów w moim organizmie spowodowała, że przybrałam na wadze. Nie dość, że wyglądam nieatrakcyjnie, to dodatkowo czuję się ciężka i cały czas mam uczucie wzdętego brzucha. Słyszałam, że prawidłowo skonstruowana dieta w okresie menopauzy, może pomóc nie tylko w utrzymaniu stałej wagi, ale również w łagodzeniu objawów klimakterium. Czy ktoś mógłby mi poradzić coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Gość gertrudajz

Witaj. No tak, wszystkiemu winne hormony. Znam ten problem. Jednak powiem Ci szczerze, hormony to taka dobra wymówka. Po prostu, jak sama to zauważasz, odżywiasz się w niewłaściwy sposób. Nasza przemiana materii nie jest już tak szybka jak kiedyś, a pewnie i aktywność fizyczna podupadła. Jeżeli chcesz znać moje zdanie, ogranicz spożywanie tłuszczy zwierzęcych i prostych cukrów. A to znaczy, wszystkie smażone i ciężkostrawne potrawy, słodycze, ciasta i torty powinny zniknąć z Twojego stołu. Ja jeszcze ograniczyłam sól kuchenną i kawę. To drugie było dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Jeżeli tylko będziesz konsekwentnie zdrowo się odżywiać, myślę, że wrócisz do normalnej wagi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
A ja do poniższego posta dodam jeszcze, że warto zadbać o dietę bogatą w błonnik i wodę mineralną. Usprawnia to pracę jelit i pomaga pozbyć się wzdęć.
Ponadto doradzam ruch, duużo ruchu. Można zacząć łagodnie od spacerów lub szybkiego marszu albo np. modnego ostanio nordic walkingu. Do tego cotygodniowe wityty na basenie lub... w siłowni.
Właśnie ruch najbardziej mi pomaga nie tylko w zachowaniu sylwetki, lecz także w zachowaniu dobrej kondycji i dobrego samopoczucia.
Ostatnio myślałam też o jodze, czy ktoś może już próbował?

Odnośnik do komentarza

Witam! Ja w tym czasie dbam zwłaszcza o to, aby nie mieć osteoporozy. Zjadam pełnoziarniste pieczywo, piję dużo mleka, jem żółte sery i dużo nabiału. Wszystko po to, aby mieć odpowiednią ilość wapnia. Poza tym pamiętam o witaminach i piję soki, które sama przygotowuję sobie w domu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...