Skocz do zawartości
Forum

Szczepionka przeciw tężcowi


Gość agnieszkaf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszkaf

Witam,
Mam takie pytanie: czy muszę się szczepić przeciw tężcowi? To trochę problem z dwóch powodów. Po pierwsze, ćwiczę w fitness clubie i nie chciałabym opóścić treningu, a słyszałam, że po szczepieniu nie można się za bardzo wysilać. Po drugie, mojej koleżance zrobił się po tym brzydki bąbel. Wygląda naprawdę nieestetycznie, nie mogłabym się tak pokazywać. Nie jestem jakąś głupią blondynką, dla której najważniejszy jest wygląd, ale taka ohydna kulka mnie odstrasza. Może takiego szczepienia wcale nie trzeba robić?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeżeli musisz zaszczepić się przeciwko tężcowi, nie zastanawiaj się nawet. Idź na to szczepienie. Nic strasznego, ręka może lekko boleć, ale nie musi. Większość osób nie skarży się na ostre ból po szczepieniu. Bąbelek może się pojawić, ale za jakiś czas zniknie. Nie ma czym się przejmować. To dla twojego zdrowia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej,
Szczepienie przeciw tężcowi jest obowiązkowe i bezpłatne, także nawet się nie zastanawiaj. Wierz mi, jak nasze państwo już coś refunduje to oznacza, że jest to absolutna konieczność. Nawet jeśli opuścisz jeden dzień w fitness clubie to chyba świat się nie zawali. Możesz ten czas spędzić na czymś równie przyjemnym jak chwila z bliską osobą czy coś, na pewno coś wymyślisz :) Bąbel może pojawić się po chyba każdym szczepieniu, ale często po pewnym czasie się wchłaniają. A jeśli nie to chyba można je usuwać operacyjnie, tzn. nie jest to jakaś poważna operacja, ale raczej zabieg natury estetycznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że się zaszczep. Tężec to poważna choroba. Wywołuje tak silne skurcze mięśni, że mogą być przyczyną złamań kręgosłupa. Poza tym wywołuje szczękościsk, drgawki, możesz mieć problemy z oddychaniem i połykaniem. Czy te objawy Cię nie przerażają? Na prawdę boisz się jakiegoś bąbla? Wiesz, ja na twoim miejscu bałabym się bardziej zranień i skaleczeń. To przecież w ten sposób można zarazić się tężcem. Przemyśl to sobie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...