Skocz do zawartości
Forum

Opinie na temat zastrzyków hormonalnych


Gość zuzannan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 22 lata i nie mam jeszcze dzieci. Mój chłopak namawia mnie na zastrzyki hormonalne, ale ja nie wiem, czy się zdecydować. Moje koleżanki korzystają z takiej antykoncepcji i są nawet zadowolone, bo nie muszą pamietać o tabletkach. Mnie odstrasza przede wszystkim fakt, że przez 3 miesiące nie bedę miała miesiączki. Czy to na pewno zdrowe dla mojego organizmu? Bo martwię się trochę, że później nie bedę mogła mieć dzieci, a to byłoby po prostu straszne.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Zastrzyki hormonalne powoduje trwałą (trzymiesięczną) niepłodność. Pełna płodność powraca dopiero po kilku miesiącach od zaprzestania przyjmowania zastrzyków. Może powodować tycie i bóle głowy.Zastrzyk wykonywany jest na zlecenie ginekologa raz na trzy miesiące zabezpieczając w tym czasie przed niechcianą ciążą. Po 12 tygodniach należy przyjąć następny zastrzyk.

Zastrzyki hormonalne nie dopuszczają do owulacji. Zmieniają charakter śluzu szyjkowego czyniąc go nieprzepuszczalnym dla plemników oraz śluzówkę macicy, nie pozwalając na do zagnieżdżenie się zarodka.

Jeżeli tymczasowo nie chcecie mieć dzieci, może warto wypróbować inną metodę antykoncepcji? Co myślicie na temat zastrzyków hormonalnych?

Czekam na Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Zastrzyki hormonalne wydają mi się dosyć poważną i inwazyjną formą antykoncepcji. Osobiście bym się nie zdecydowała. Najlepiej jest stosować prezerwatywę, bo to żadna ingerencja wewnętrzna, ale nowoczesne pigułki antykoncepcyjne też nie są złe, bo zawierają małe dawki hormonów, więc nie są groźne. Nie wiem jak to do końca jest z zastrzykami, ale skoro jeden wystarcza na trzy miesiące to chyba musi być wtedy podana duża dawka hormonów. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Na pewno doradzi Ci najlepszą dla Ciebie metodę antykoncepcyjną. W końcu trochę tego jest. Jesli nie chcesz codziennie pamiętać o tabletkach to może wkładka wewnątrzmaciczna? Naprawdę metod jest wiele. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
jeśli chcesz poznać moja opinię, to uważam, że tak młoda osoba nie powinna stosować antykoncepcyjnej terapii hormonalnej. Niestety bardzo często zdarza się później, że dziewczyny mają kłopot z donoszeniem ciąży czy urodzeniem w pełni zdrowego dziecka. Terapia hormonalna, będąca jedną najskuteczniejszych metod antykoncepcyjnych, powinna być moim zdaniem stosowana przez kobiety, które są już mamami i nie chcą mieć już więcej dzieci.

Pomyślcie o innej formie antykoncepcji. Twój chłopak może stosować prezerwatywę, a Ty dodatkowo wkładki domaciczne - bezpieczeństwo gwarantowane!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...