Skocz do zawartości
Forum

Bezsenność u niemowląt


Gość laurad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jestem mamą kilkumiesięcznego niemowlęcia. Gdy mój synek przyszedł na świat postanowiłam poświęcić się całkowicie wychowaniu dziecka i zrezygnowałam na pewien czas z pracy. Staram się jak najlepiej nim opiekować, robię wszystko, by dbać o jego zdrowie.

Niestety jakiś czas temu opieka nad nim zaczęła wymagać specjalnych starań, które i tak nie przynosiły oczekiwanego skutku. Otóż moim problemem jest kłopot z utuleniem do snu synka. Gdy go usypiam staram się, by było w domu jak najciszej, wyłączam telewizor, radio, zamykam okna. Niestety na próżno!

Zaczynam się martwić, gdyż normalnie większość małych dzieci przesypia kilka godzin dziennie. Czy problem z zaśnięciem u niemowląt można leczyć farmakologicznie? Czy powinnam udać się do lekarza?

Czekam na opinie młodych mam, jak miały podobny problem. Może wasze doświadczenie pomoże mi w opiece nad synkiem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Ja też miałam ten sam problem, moja córcia przez długi czas miała problemy z zasypianiem. Jedynym sposobem na jej uśpienie było baardzo długie kołysanie jej na rękach. W końcu już miałam tego dosyć. Postanowiłam spróbować usypiania jej w łóżeczku. Przyznaję, nie było to łatwe i trwało wiele wieczorów, ale udało się.
Mojej córci bardzo pomaga cichutko włączona muzyka klasyczna (naprawdę!), uspokaja ją to i wycisza. Czytam jej również bajki przed snem. Kładę małą do łóżeczka, daję jej ulubiony kocyk, siadam koło niej i czytam bajkę lub cichutko nucę "aaaa":).
Ważne jest również, żeby dziecko przed pójściem spać powoli się wyciszało. Wykąp dziecko przed samym snem z dodatkiem specjalnych produktów do mycia na dobry sen.
Życzę powodzenia, nie poddawaj się, a na pewno Ci się uda.

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Od kilku dni mój 5-miesięczny syn budzi się o 4 nad ranem i nie może zasnąć. Wtedy zaczyna płakać. Czasem pomaga lulanie, czasem jakoś sam zaśnie po godzinie. Piję kawę rozpuszczalną rano, by przetrwać te godziny.

Jakie mogą być tego przyczyny? Czy niektóre dzieci tak po prostu maja? A może rosną mu ząbki? Sama nie wiem. Spróbuję włączyć muzykę klasyczną, może to mu pomoże. Znajoma mówiła mi, że należy wziąć niemowlę na ręce i tak nosić. Co myślicie o takim sposobie? Właściwie boję się, że synuś przyzwyczai się i w ogóle nie będzie spał w nocy? Może znacie jakieś sposoby na bezsenność niemowląt?

Powodzenia w zasypianiu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Ja też miałam podobne przejścia z moim szkarbem. Niestety dowiedziałam się, że zazwyczaj to normalne, że niektóre dzieci śpią mniej od innych. Po prostu są aktywniejsze, szybko się regenerują a rodzice mają większy problem... Na pewno niezłym sposobem jest włączanie jakichś uspokajających dźwięków. Moje maleństwo świetnie reaguje na taką zabawkę, która emituje dźwięki natury, np. świerszcze. Po kilku minutach zasypia o ile w ogóle czuje się zmęczone. Lekarz natomiast doradził mi wietrzenie pomieszczenia, gdyż tlen dobrze wpływa na usypianie dzieci. Na pewno zauważyłaś, że jak weźmiesz dziecko na spacer w wózku to prawie zawsze zasypia. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...