Skocz do zawartości
Forum

Śluz w czasie brania tabletek antykoncepcyjnych


Gość zuzannan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zaobserwowałam u siebie wydzielinę, dokładniej mówiąc śluz. Wiem, że jest to normalna sytuacja. Jednak trochę się obawiam. Śluz jest lepki i ciągnący, przypomina taki, który zwiastuje dni płodne. Staram się sobie sama przemówić do rozumu. W końcu tabletki antykoncepcyjne to jedna z pewniejszych metod zapobiegania ciąży. Więc nie może być mowy o dniach płodnych. Z drugiej strony zdarzało się, że mimo zabezpieczenia, dochodziło do zapłodnienia. Proszę o jakiś komentarz. Czy mam się czego obawiać?

Odnośnik do komentarza

Hej,
czytałam kiedyś, że śluz jest naturalną wydzieliną z pochwy i nie powinnaś się tym przejmować, ponieważ dzięki temu następuje samooczyszczanie się pochwy, dlatego wstępuje nawet podczas barania pigułek.

Co więcej śluz pojawia się zawsze w momentach podniecenia, nawet wtedy, gdy nie zachodzi stosunek seksualny. Moim zadaniem nie powinnaś się dłużej tym martwić, ale jeśli chcesz być pewna, że jest to zwyczajny objaw, możesz porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Ja też biorę tabletki antykoncepcyjne i to już od dwóch lat. Nigdy nie miałam takiego problemu jak Ty. Myślę, żę na Twoim miejscu poszłabym do ginekologa i zapytała czy wszystko jest w porządku. Lepiej jest zawsze wiedzieć, a kto lepiej Ci udzieli odpowiedzi na tego typu pytania niż Twój lekarz? Wychodzę z założenia, że lepiej dmuchać na zimne. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Nie masz się o co martwić. Jeśli tylko śluz ma normalny kolor i nie towarzyszą mu dolegliwości typu swędzenie, czy pieczenie, to wszystko jest w normie. Tabletki oszukują organizm, ale pracuje on w miarę normalnie - przecież i tak jest menstruacja, więc czemu nie śluz? Jeśli jednak bardzo się martwisz to dla spokojności radzę zapytać ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...