Skocz do zawartości
Forum

Bolące, zaczerwienione oczy


Gość gertrudajz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal01

Witam,
Mam bardzo męczący problem z oczami. Mam 22 lat, od kilku (gdzieś 7 lat) co jakiś czas pojawiało się u mnie niewielkie żyłki w oku. Były bardzo słabo widoczne, i przechodziło po 2-3dniach pojawiały się raz na 1-2 miesiące. Byłem wtedy u okulisty,ale stwierdził, że oczy są zdrowie i może to od przemęczenia lub alergii. Alergolog stwierdził alergię na kurz i roztocza, brałem leki ale nadal co około 2 miesiące pojawiały się te żyłki. Nic z tym nie robiłem bo problem był niewielki. Do czasu-dwa lata temu pojawiło się zaczerwienienie tylko, że tym razem nie znikało i czasem w ciągu dnia pojawiała się w kąciku biała gęsta wydzielina. Alergolog przepisał Polcrom, Opatanol, nie pomogły, lekarz rodzinny dicortineff.Po 3 miesiącach od nasilenie objawów byłem u okulisty który stwierdził bardzo silny stan zapalny w oku, zmiany grudkowe.Przepisał dexamethason i Tobradex - dopiero po 4 tygodniach zmniejszył się stan zapalny, niestety przekrwienie bez zmian. Od tamtej pory brałem jeszcze sulfacetamidum, maść cortineff, Cusicrom i krople nawilżające. Działały jedynie łagodząco na zmiany grudkowe i stan zapalny. Lekarze stwierdzili, że to alergia, ale leki nie pomagają. Brak swędzenia, pieczenia i łzawienia. Obecnie zauważyłem, że oczy robią się mocniej czerwone gdy się dłużej "moczę" w wannie (choć nie zawsze). Zawsze gdy je potrę, kichnę. Raz wymiotowałem i również się nasiliły.Podczas intensywnego wysiłku. I co bardzo dziwne czasem po siedzeniu przy komputerze. W tym przepadku podobnie jak podczas kąpieli jest to dość nie systematyczne. Np. Wczoraj siedziałem przed komputerem aż 7 godzin, położyłem się o 24:00 wstałem o 6 rano i zaczerwienienie było standardowe. Ale np tydzień temu siedziałem tylko godzinę i oczy zrobiły się masakrycznie czerwone. Więc nie wiem czy to wina komputera, na co dzień używam mało komputer i sypiam około 8 godzin. Nasilenie zaczerwienia jest zawsze bardzo szybkie i zmniejsza się stopniowo przez około 4 dni do "standardowego przekrwienia. Bardzo proszę o wskazówki, jakie badania mogę wykonać albo jaka choroba/schorzenie może wywoływać wiecznie przekrwione spojówki i nasilenie przy wymienionych czynnościach. Prywatnie miałem wykonany wymaz na obecność bakterii i grzybów,ale nic nie wykryto. Badanie ogólne krwi i moczu- też OK. Dodam dwa zdjęcia, z początków (gdzie zaczerwienie ocenię na 3/10) oraz z nasilenia np po kąpieli (10/10). Obecnie "standardowe/ stałe" zaczerwienienie oceniłbym na 5/10.
Pierwsze: http://s4.postimg.org/k0eu1znfg/oczy3na10.jpg
Drugie: http://s10.postimg.org/j7hq9mcqg/oczy10na10.jpg
Wiem, że samo w sobie przekrwienie nie jest groźne dla życia, ale wyjść z takimi oczami i słyszeć głupie komentarze od ludzi jest wstyd. Nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz nie wstydziłem się spojrzeć komuś w oczy. Tak mocno przekrwione spojówki od dwóch lat bardzo przeszkadzają w codziennych konotatkach z ludźmi. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Gość Kamczatka

z zaczerwienionymi oczami chcesz isć do szpitala? bez przesady. Bolą Cie? masz jakieś problemy poważne ze wzrokiem? jakąś wydzielinę? Jeśli nie to na Twoim miejscu dałabym spokój, moze zatarłeś albo zbyt mocno wysuszyłeś oczy. Kup sobie krople do zmęczonych oczu jak nie pomogą do poniedzialku to idź do okulisty

Odnośnik do komentarza

Tydzień temu byłam na wizycie u okulisty w celu dobrania soczewek kontaktowych - wreszcie moje marzenie się spełniło. Niestety ale radość była tylko chwilowa, okazało się, że moje oczy bardzo źle na nie reagują. Cały czas są podrażnione, czerwone, szczypią - nie jestem wstanie ich założyć na dłużej niż 2h. Jak mam temu zaradzić ? Czym to może być spowodowane? Obecnie stosuje krople nawilżające Eye See Hyaluronate 0,1% przynoszą ulgę, ale nie na długo. Myślicie że to wina złego doboru soczewek? Ile trwa okres adaptacji? Za wszelkie odpowiedzi, bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Wizyta u okulistyy na pewno nie zaszkodzi, ale pomyśl też o luteinie. często się tak zdarza, że jak często wysilasz wzrok- jazda autem, komputer, czy inne specyficzne zajęcie, praca, to oczy bolą, pieką itd. Ja jak wychodziłem z domu czasami to oczy łzawiły mi jakby jakiś mega wiatr wiał. Dziewczyna mnie namówiła na gold luteinę i powiem ci, że naprawdę podziałało. Cena jest fajna, ja tam nie jestem wrażliwy na jakieś uczulenia, ale jest też hipoalergiczan, więc w ogóle spoko.

Odnośnik do komentarza

Boli mnie oko, jakieś 4 dni temu moje lewe oko zrobiło się bardzo czerwone i przekrwione od strony spojówki. wczoraj zrobiło mi się taki same tylko że prawe oko. A dzisiaj zaczęło boleć. Muszę dodać że spędzam dużo czasu przy komputerze. wątpię że może być to jakaś choroba. Nie wiem czy jest suche czy nie, raczej nie ropieje. Nie zauważyłem zmiany w ostrości. Czy muszę iść do okulisty. Mama mnie zabije, mówi że za dużo jestem na komputerze.

Odnośnik do komentarza

A nie pomyślałaś że przydałyby Ci się jakieś takie zabiegi relaksujące? Być może masz zbyt uciążliwą pracę na przykład przy komputerze i to też Ci nieco nadwyręża oczy.
Bardzo ładny i nowy szpital powstał na śląsku Klinika Szafirowa, oni też zajmują się medycyną estetyczną.
Możesz w siebie zainwestować i też na jakieś zabiegi medycyny estetycznej się udać.
Na pewno raz, że lepiej się poczujesz, a i też oczy odpoczną.
Ale do specjalisty też bym się udała. Może przepisze jakieś krople albo coś?

Odnośnik do komentarza
Gość kolezanka34

Jeśli oczy są zdrowe, a soczewki dobrze dobrane, to się ich nie czuje, są wygodne. Widzi się bardzo dobrze, lepiej niż w okularach. Na początku wkładanie i zdejmowanie jest bardzo trudne, ale później już idzie łatwo i szybko. Same soczewki są droższe i tańsze, zależy od jakości i długości noszenia. Do tego trzeba doliczyć płyny do ich pielęgnacji, krople nawilżające do oczu oraz prywatne wizyty u okulisty, najlepiej co 3 miesiące. W sumie koszty nie są małe. Soczewki są wymagające. Należy ściśle przestrzegać zasad higieny, często kontrolować wzrok, dbać o oczy, robić sobie przerwy, umieć zrezygnować z soczewek, jeśli oczy nie czują się najlepiej, zwłaszcza podczas choroby.

Odnośnik do komentarza

Witam, dużo czasu spędzam przed komputerem i telefonem. Niestety od dłuższego czasu moje oczy często stają sie przekrwione (szczególnie prawe), są suchsze niż powinny, jeżeli często nie mrugam zaczynają mnie piec. Zauważyłam także pogorszenie jasności widzenia z odległości. Chciałbym sie dowiedzieć czy bez wizyty u specjalisty mogę kupić krople nawilżające na suche oczy bez obawy, że coś złego może stać sie z moim wzrokiem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zakropliłem oko antybiotykiem zaczeło mnie boleć oko ( zapalenie spojówki )pomimo że nie zaleciłem sie do stosowania prawidłowo (zakraplalem 3 dni a powinnem 10) i oko nie łzawi i pytanie przez co to może i co to jest i jak to można domowymi sposobami wyleczyć ?

Odnośnik do komentarza

Chyba po prostu przemęczasz swoje oczy. Popróbuj z okładami z rumianku, przynoszą ulgę, poszukaj innych kropli. Oprócz tego możesz wzmocnić swoje oczy luteiną. Lutezan po miesiącu, dwóch powinien rozwiązać twój problem, kuracje na wzrok przynoszą zaskakujące efekty. Dodatkowo luteina zapobiega wadom wzroku a z tego co piszesz jesteś na nie narażony

Odnośnik do komentarza

O oczy trzeba dbać tak jak o każdy inny organ w naszym organizmie, nie przemęczać ich, nie ignorować pieczenia czy zaczerwienienia. Ja polecam raz na godzine odwracać chociaż na dwie minuty wzrok od laptopa i patrzeć w dal, wtedy oczy się regenerują. Fajne działanie ma też okład z rumianku. Jednak kiedy czuję, że moje oczy naprawdę są już mocno wysuszone wtedy używam kropli Starazolin Hydrobalance, przynoszą szybką ulgę.

Odnośnik do komentarza
Gość wera1aaa

na wszelkie zaczerwienienie i pieczenie pomagają mi krople hialeye free, często tak miałam po basenie, że oczy piekły, wyglądały jakbym imprezowąła bez snu z tydzień :D a to tylko basen, jak je regularnie używam to też widzę że i po basenie nie jest tak źle

Odnośnik do komentarza

Zaczerwienione oczy często mogą być wynikiem np. przepracowania. Ja kiedyś po 8h w pracy miałam suche i zaczerwienione oczy a do tego rozmazywało mi się czesciwo te male cyferki na ekranie. Wtedy lekarz polecił mi krople i dodatkowo lutezan i przyznam ze to bylo dobre polecene :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...