Skocz do zawartości
Forum

Depresja i lęk o życie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam na imię Krzysiek i mam 14 lat.
Ostatnio dzieje się ze mną coś dziwnego.
Gdy np. Coś robię , nieważne co , może to być nawet odrabianie lekcji , siedzenie przy komputerze , pobyt na dworzu itp.
Dostaje jakiegoś dziwnego ataku , nie wiem czy można to nazwać atakiem czy czymś innym.
Nagle zaczynam się wszystkiego bać , mam wrażenie że zaraz zemdleje lub umrę..
Boję się o siebie strasznie , dostaje zimnych potów , przechodzą mnie ciary po plecach.. ;/
Tracę kompletnie poczucie rzeczywistości , np. jestem w domu , a mam wrażenia jakbym pierwszy raz tu był...
Oczywiście pogorszyła mi się pamięć , ostatnio coraz częsciej zapominam , nawet nie pamiętam co wczoraj jadłem na obiad , gdzie położyłem klucze , telefon , zapominam czasami nawet nastawić budzik do szkoły..
Nie mam żadnych problemów w szkole , wręcz przeciwnie jest bardzo dobrze. ;)
Tylko czasami mam wrażenie że nikt mnie nie lubi , i mnie obgaduje , wyzywa itp.
3 lata temu miałem wypadek , potrącił mnie skuter na pasach , miałem 3 operacje na nogę , pózniej tomograf komputerowy głowy , i 2 razy EEG czy jakoś tak..
Oczywiście badania wyszły dobrze , a już od tamtęgo czasu po operacji zaczeły się te ataki..
Chodziłem do psychologa przez jakiś okres , i ataki ustapiły.
Przez cały rok nic mi się nie działo , a potem znów to się nawróciło..
Chodzę spać pózno , gdzieś o 1,2 w nocy
Przez co jestem nieaktywny w szkole..
Ja poprostu nie mogę wczesniej zasnąć , choćbym próbował. ;d
A właśnie zapomniałem dodać , że czasami zdarza się tak , że jak ktoś coś do mnie mówi to się wyłączam , i na nic nie reaguje przez krótki czas.
Co to może być ?
Depresja ? czy jakieś lęki ?
sorry ze się tak rozpisałem xD

Odnośnik do komentarza

Mialem bezposrednio do czynienia z czlowiekiem, ktory mial identyczny problem, jego sytuacja byla taka, ze nie zdal w szkole sredniej przez swoja podatnosc na stres i trafil do mojej klasy, pomoglem mu ukonczyc szkole, przez piec lat technikum pomagajac oswoic sie z rzeczywistoscia...
Miewal depresje, czego konsekwencjami byly nieudane proby samobojcze ( zanim zaczal sie ze mna kolegowac), byl tez raz u psychologa, gdzie poczulnsie ponizony, bo uznal ze psycholog nie wie jaki go problem dotyka i traktuje go jak dziecko...
Musisz znalesc sobie kogos, na kim bedziesz mial oparcie, najlepiej z klasy, tak by w momencie napiecia nerwowego potrafil cie uspokoic, i pomoc.
A skoro piszesz, ze ci porady psychologiczne pomagaly, radze znow zaczac tam uczeszczac, poniewaz przez swoja wrazliwosc nader wszystkim sie przejmujesz, i potrafisz dostawac tzw. "ataku " nawet z blachego nie znaczacego wydarzenia, badz tez przez wlasne zameczanie sie myslami o niepowodzeniu. ..
Pozdrawiam serdecznie i zycze rozwiazania problemu, nie przejmuj sie tak, bedzie wszystko dobrze...

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

Moim zdaniem to nerwica , napady lęku - ale na to co Ci konkretnie dolega może odpowiedzieć wyłącznie SPECJALISTA .

Skoro późno chodzić spać - więc ewidentnie widać ,że zaczynasz mieć problemy ze snem , niedobór snu przeważnie skutkuje opóźnieniem reakcji naszego organizmu na wysyłane bodźce z zewnątrz - przez to dopadają Cię tzw zawiechy .

Moja rada - przestań zastanawiać się co inni o Tobie myślą , czy Cie lubią czy nie ( nie ma człowieka na ziemi , żeby każdemu dogodził ) masz na pewno garstkę znajomych którzy Cie akceptują , poświęcaj im więcej czasu , dzięki temu powoli będziesz zapominał o swoich lękach .

Poprę wypowiedzi przedmówców - skoro terapia przynosiła dobre efekty i doprowadziła do ustąpienia objawów , warto na nowo ją podjąć .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...