Skocz do zawartości
Forum

Dni niepłodne


Gość agnieszkaf

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszkaf

Cześć, 
Mam pytanie dotyczące dni niepłodnych. Kiedy one właściwie są? Bo ja czytałam, że 5 dni po okresie to właśnie czas, kiedy nie mogę zajść w ciążę, ale koleżanka powiedziała mi, że to tylko 3 dni? Co jest prawdą? Chcę to wiedziać, bo zamierzam niedługo kochać się z moim chłopakiem, a on nie chce prezerwatywy - mówi, że będzie mu niewygodnie. Ja nie chcę brać tabletek, bo uważam, że to niezdrowe. Jak mam sobie policzyć kiedy na pewno nie zajdę w ciążę? Miesiączkę mam różnie, czasem po 28 dniach o czasem po 31.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też miałam z tym problem. Ostatecznie wybrałam się do lekarza ginekologa i on pomógł mi to wyliczyć. Jeżeli masz nieregularne miesiączki, a chcesz mieć zupełną pewność, lepiej idź na wizytę. Okres, w którym kobieta jest niepłodna trwa około 14 dni. Żeby obliczyć dni płodne należy od dnia spodziewanej miesiączki odjąć 14. Wówczas wyliczysz czas owulacji. Owulacja, to szczyt płodności. Żeby nie mieć dziecka lepiej powstrzymać się od stosunku 5 dni przed owulacją i 4 dni po owulacji. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Kobieta jest płodna w zasadzie tylko 5 dni w miesiącu - w dzień owulacji, 2 dni przed nią i 2 dni po niej. Owulacja jest w 14 dniu jeśli cykl jest 28-dniowy. Obserwuj swój organizm, możesz badać śluz, temperaturę ciała, obserwować dolegliwości, żeby wiedzieć, kiedy owulujesz, a więc masz dni płodne. A chłopakowi wytłumacz, że bardziej niewygodne od gumki jest bycie tatusiem z zaskoczenia i przypadku...

Odnośnik do komentarza

Hey
Moim zdaniem przy tej metodzie antykoncepcji pewności nie ma nigdy. Ciało kobiety cały czas się zmienia, dni płodne i niepłodne się przesuwają. Wypróbowałam tą metodę osobiście. Jaki rezultat? Przez dwa lata wszystko było ok. Potem ciąża i na świecie pojawił się kochany Kubuś, z czego w sumie dziś jestem zadowolona i nie żałuje, że metoda zawiodła. Podobno żadna metoda nie jest skuteczna na 100%. Zawsze istnieje ryzyko, z którym trzeba się liczyć. Teraz z mężem stosujemy gumki.

Odnośnik do komentarza

dni płodnych się nie wylicza tylko obserwuje się. Poszukaj na googlach informacji o naturalnym planowaniu rodziny i na tych stronach są dokładnie opisane oznaki płodności i jak powinno się robić takie obserwacje. Polecam stronę "28dni". Ale jakbyś gdzieś trafiła na coś takiego jak "metoda kalendarzykowa" to lepiej omijaj, metoda była popularna 80 lat temu i chyba więcej dzieci się z niej urodziło niż zapobiegło.

Odnośnik do komentarza

Ja bym przy nieregularnych cyklach nie polecała testów owulacyjnych. Dlatego, że przyczyną nieregularności może być to, że coś blokuje owulację i takich podejść do owulacji może być wiele w ciągu cyklu. Test owulacyjny wykrywa tylko lutropinę a lutropina może (ale nie musi) się wydzielać przy każdym takim podejściu do owulacji nie koniecznie prowadząc do pęknięcia pęcherzyka. W takich przypadkach to tylko wykres temperatury w domowych warunkach może potwierdzić owulację.

Ja jestem przykładem że nawet mimo regularnych cyklów lepiej nie wyliczać dni płodnych. Jak zaczynałam obserwacje kiedyś to miałam niezłe anomalie. Cykl był co 28 dni (+/-1).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...