Skocz do zawartości
Forum

Mobemid a fobia społeczna


Gość someone666

Rekomendowane odpowiedzi

Gość someone666

Witam , czy ktoś miał styczność z tym lekiem ? czy on rzeczywiście pomaga ?
Biore go już prawie tydzień , choć wiem że lek ten działa dopiero po ok miesiącu , to do tej pory oprócz bólu w klatce piersiowej i nadpobudliwości (co prawda trwało to tylko pierwsze dwa dni) nie odczuwam specjalnych efektów , popadam w panikę przy kontaktach z ludźmi jak do tej pory , Pytanie brzmi , czy jest sens się truć lekarstwami ? czy one rzeczywiście mogą jakoś pomóc ?
Czy wogóle jest coś co może mi pomóc ? mam tego dość , chce zacząć normalnie żyć , nie wiem jak

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

Ludzie są odrębnymi jednostkami - na niektórych moklobemid działa bardzo dobrze inni nie odczuwają jego działa wcale . Dobór odpowiedniego leku wbrew pozorom ,to nie taka prosta sprawa, warto by wybrać się do specjalisty i przedyskutować z nim tą kwestie , pomyśleć o zmianie lub czekać dalej , aż w końcu lek zacznie działać ..
Możesz odczuwać na początku kuracji większe lęki - to normalne przy lekach ,które działają na receptory dopaminergiczne ( dopamina ma ,to do siebie - często jej nadmiar może doprowadzić do psychozy .. ale to też zależy od tego na które konkretnie receptory dopaminowe działa dany lek ).
Jeśli lęki nasiliły się warto poprosić lekarza o jakiś doraźny środek przeciwlękowy , kiedy organizm już przyzwyczai się do działania moklobemid-u i zaczniesz odczuwać terapeutyczne działanie leku , środki przeciwlękowe zostaną odstawione.

Nie jestem zwolenniczką brania psychotropów - więc moim zdaniem czy psychotrop działa na pacjenta , czy nie zależy to od tego czy ulegnie sile sugestii ( placebo ).
Dla niektórych ludzi leki psychotropowe bywają bardzo pomocne , lecz jeśli nie chcesz się truć - odstaw leki ( lecz nie na własną rękę - jedynie za pośrednictwem lekarza )

Możesz zamienić farmakoterapie na psychoterapie - być może , ta opcja przyniesie korzystniejsze rezultaty w leczeniu Ciebie .
Psychoterapia również pomogła wielu ludziom normalnie funkcjonować - lecz trzeba trafić na lekarza z powołaniem , który przykłada się do swojej pracy..

Odnośnik do komentarza
Gość someone666

dzięki za odpowiedź , jesteś lekarzem ?
Ja muszę mieć jednak mieć jakiś wspomagacz żeby w ogóle coś zacząć robić , na razie jednak trudno mi powiedzieć czy leki coś pomagają , jestem troche rozchwiany emocjonalnie , ale nie mam pewności czy to wina leków , raz czuje się całkiem ok , a za chwilę mam strasznego doła, a jeszcze za chwile mam ochote pozabijać wszystkich .. hmmm chętnie bym usłyszał jakiś komentarz od "specjalisty"

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

Nie jestem lekarzem - studiuję oraz interesuję się psychologią .
W początkowym etapie kuracji psychotropami może wystąpić pogorszenie samopoczucia ,ale z czasem ulega to poprawie. Czasem trzeba się uzbroić w cierpliwość i po prostu przeczekać , lub tak jak pisałam powyżej poprosić lekarza o jakiś doraźny środek - który złagodzi objawy ..
Specjalista na pewno wypowie się w tym wątku , tylko nie zawsze od razu .

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Efekt terapeutyczny tego rodzaju leków ujawnia się po dwóch do czterech tygodni - jednak pamiętaj, że wiele zależy od indywidualnej podatności. Jeśli po trzech tygodniach nie wystąpią żadne zmiany, to jest to wskazanie do zwiększenia dawki leków (oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym). Jeśli mimo wszystko nadal ich działanie nie będzie zadowalające, wtedy należy rozważyć ich zmianę.
Pytasz, czy jest sens brać leki. W przypadku zaburzeń lękowych podstawową formą leczenia jest psychoterapia - najczęściej poleca się poznawczo - behawioralną. Jednak piszesz, że potrzebujesz "wspomagacza", gdyż nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować. Moim zdaniem więc powinieneś na razie zostać przy lekach (by się ustabilizować), ale równocześnie rozpocząć psychoterapię.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość someone666

Alkohol Potęguje lęk ? W jaki sposób ? Ja po alkoholu czuję że mogę prawie wszystko , nie mówię o upiciu się na umór , ale już po dwóch piwach mogę zrobić rzeczy , które sprawiały mi ogromną trudność .. chyba że chodzi o jakieś bardziej .. "długoterminowe" skutki picia alkoholu .. ? Można prosić coś więcej na ten temat .. ?

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

Etanol jest substancją narkotyczną z kategorii depresantów. W małych dawkach - wywołuje on stan pobudzenia, przyspieszone bicie serca, rozszerzenie źrenic, zaprzestanie odczuwania zmęczenia i ogólną poprawę nastroju.

( ** Depresanty - grupa środków psychoaktywnych działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (uspokajająco, relaksująco, usypiająco, przeciwlękowo i spowalniająco). **)

a tutaj o szkodliwym działaniu alkoholu : http://portal.abczdrowie.pl/alkoholizm-a-depresja

Zamieszczam fotę z pozytywnymi jak i negatywnymi skutkami spożywania alkoholu

monthly_2013_12/mobemid-a-fobia-spoleczna_1337.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...