Skocz do zawartości
Forum

Operacja wszczepienia zastawki serca


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam wrodzoną wadę serca. Przez to moja aktywność fizyczna jest ograniczona, choć jestem młoda osobą. Najprawdopodobniej czeka mnie operacja wszczepienia zastawki. Strasznie boje się tej operacji, bo przecież jest to otwarcie klatki piersiowej. Jednak chciałabym być w końcu zdrowa, tak jak inni ludzie. Lekarz mówił, że po takiej operacji będę musiała brać leki do końca życia. Czy to prawda? Martwi mnie to trochę, bo obciąży to bardzo mój żołądek. Czy po operacji moje życie będzie podobne do innych? Czy muszę się spodziewać jakiś komplikacji po operacji? Chciałabym się jakoś na nie przygotować. Ciekawi mnie też ile trwa taka operacja?

Odnośnik do komentarza

Hej! Mój brat miał wszczepianą sztuczną zastawkę więc wiem co nieco na ten temat. Niestety, to prawda, że będziesz musiała brać leki przeciwzakrzepowe do końca życia, żeby chronić zastawkę. Ale oprócz tego twoje życie powinno wrócić do normy, a nawet lepiej - przecież nie trzeba by robić operacji, gdybyś naprawdę tego nie potrzebowała. Operacja trwa ok. 5 godzin, a potem czeka cię rehabilitacja. Ale głowa do góry - będzie dobrze! Trzymam za ciebie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Leczenie przeciwzakrzepowe będzie rzeczywiście konieczne. Ale poza tym twoje życie będzie o wiele łatwiejsze i będziesz mogła robić właściwie wszystko, uprawiać każdy sport. Dla mnie to było bardzo ważne. Nigdy nie żałowałem, że zdecydowałem się na sztuczną zastawkę. Podejmij decyzję jak najszybciej. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Magda, głowa do góry, im szybciej zdecydujesz się na wszczepienie zastawki, tym lepiej. Moja mama przeszła taką operację wiele lat temu, teraz bierze leki i raz w roku jest na kontroli u swojego kardiologa. Nic jej nie dolega, żyje jak inni ludzie i nie ma dziwnych dolegliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...