Skocz do zawartości
Forum

Eutyrox a witaminy i leki przeciwbólowe


Gość Misia2333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misia2333

Zapomniałam jeszcze spytać się podczas miesiączkowania - należy normalnie przyjmować te hormony? A co z lekami przeciwbólowymi (no spa)? Obecnie mam 168 cm wzrostu i wazę 53 kg. Czy jest to możliwe abym schudła? Czy przybrała na wadze?

Odnośnik do komentarza

Masz stwierdzoną chorobę Hashimoto czy jakąś inną chorobę tarczycy z niedoczynnością? Dziwi mnie, że miałaś takie wahania TSH. Przy tym wyniku w lipcu już się leczyłaś? Przy okresie powinnaś normalnie brać Eutyrox. Co do witamin i no-spa zapytaj lekarza prowadzącego, ale wydaje mi się, że możesz normalnie brać. Jeżeli chodzi o tycie to powinno być (w teorii) wręcz przeciwnie. Dzięki suplementacji hormonów tarczycy (Eutyrox) powinnaś utrzymywać prawidłową wagę. Bo tycie w niedoczynności jest spowodowane właśnie niedoborem hormonów tarczycy (ft3 i ft4).

Odnośnik do komentarza
Gość Misia2333

Lekarz endokrynolog nie stwierdził mi choroby Hashimoto, powiedział że to tylko jest niedoczynność tarczycy. Na przeciwciała dostałam teraz skierowanie na pobiór krwi, a kolejną wizytę mam na luty. Na pobranie krwi muszę jechać tydzień przed lekarzem. Na początku moje TSH wynosiło 5.9 i szczerze mówiąc nie brałam żadnych hormonów. Zmieniłam odżywianie, jadłam ryby, drób i warzywa, owoce. I codziennie zażywałam witaminy vigor. W lipcu moje TSH wynosiło 0.5... Czułam się świetnie, normalnie, nie czułam się senna. I teraz kontrolne badania i wykazało 5.5. Też mnie to dziwi, mój lekarz nie skierował mnie na żadne badania hormonów ft3, ft4 tylko od razu Eutyrox 25. Dzisiaj go zażyłam zgodnie z zaleceniem. Spytałam również farmaceutę, czy mogę brać no spe, zażywać witaminy- stwierdził że tak.

Odnośnik do komentarza
Gość Misia2333

Super, to witaminy będę zażywać normalnie podczas śniadania. A jeśli chodzi o no spe, albo jakiś antybiotyk? gdyby mnie gardło rozbolało, i lekarz by mi jakiś przepisał? A co z gripexem i innymi lekami? Normalnie mogę spożywać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...