Skocz do zawartości
Forum

Agresywne zachowanie u brata a choroba psychiczna


Gość KarolinaBrat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KarolinaBrat

Witam. Mój problem polega na tym ze nie bardzo wiem gdzie szukać pomocy jezeli chodzi o podejrzenie choroby psychicznej u mojego brata. To młody człowiek ma zaledwie 19 lat. Od jakiegoś czasu nie mozna z nim nawiązać kontaktu poprzez rozmowe. Jest agresywny bez powodu. Wystarczy że zwróci mu sie uwage a wtedy on wpada w wściekłość. Gdzie powinnam poszukać dla niego pomocy. Mieszkam w małym mieście na podkarpaciu i nie bardzo wiem co powinnam zrobić w tej sytuacji. Proszę tylko o rade bo już sama nie wiem co mam zrobić boje sie ze kiedyś dojdzie do tragedi.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Pewnie wypadałoby z nim porozmawiać, bo najwyraźniej ma jakiś problem. Zwłaszcza, że piszesz że ta jego agresja jest odpowiedzią na zwrócenie uwagi.
Być może nikt z bliskich nie wie o co chodzi, bo relacje są dosyć powierzchowne, a on nie jest wylewny. Zwróć uwagę czy na jakieś konkretne tematy nie reaguje szczególnie.
A jak jego agresja jest kompletnie nieuzasadniona to nie wiem co poradzić, wizyta u psychologa by się przydała, tylko musiałby chcieć pójść.

Odnośnik do komentarza
Gość KarolinaBrat

Mój brat od zawsze był "inny". Jest nieco opóźniony jezeli chodzi o zachowanie. Nigdy nie miał kolegów. Jest strasznie nieśmiały ale nigdy nie był agresywny. Wszystko zaczeło sie jak poszedł do szkoły średniej, może to nowe otoczenie ma na niego taki wpływ. Sama nie wiem, lecz wiem jedno z nim jest coś nie tak. Ma ciągłe zmiany nastroju. Jak powiedziałam mu że załatwiłam wizyte i psychologa to on sie zgodził i powiedział, ze wie iż ma problem tylko nie wie dlaczego taki jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...