Skocz do zawartości
Forum

Luteina dopochwowa na podtrzymanie ciąży i żółtawy śluz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam pytanie dotyczące luteiny dopochwowej, a mianowicie jestem w 9 tyg ciąży i ciąża jest zagrożona na początku w szpitalu lekarz zapisał mi luteinę pod język i wszystko było dobrze a teraz od tygodnia aplikuję luteinę do pochwy i zaczął wydobywać się najpierw biały a teraz żółty śluz do tego swędzi mnie pochwa i zastanawiam się czy ten świąd może być wywołany właśnie przez tą luteinę ?

Odnośnik do komentarza

luteina raczej nie powoduje świądu, ale przy jej stosowaniu jest się bardziej narażonym na infekcję.A co lekarz na to? moja koleżanka długo brała luteinę i borykała się z grzybicą.Wiem że brała doustnie provag i miała też jakieś leki przeciwgrzybicze.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam to co pisze bigga. Moja znajoma miała podobnie i lekarz jej zmienił na podjęzykową. Poza tym ona od tego czasu zaczeła regularnie stosowac provag żel, który utrzymuje prawidłowe pH pochwy, hamuje rozwój bakterii i wirusów, więc reakcja na jakiekolwiek zachwiania flory jest natychmiastowa. No i jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Odnośnik do komentarza
Gość kromkowa33

Skonsultuj się z ginekologiem, bo w ciąży lepiej nie robić nic z lekami samemu, a może pojawiła się infekcja intymna, o którą w ciąży bardzo łatwo. Łykaj probiotyk i stosuj specjalny płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży lacibios femina pregna, który dzięki pH 3.5, zawartości kwasu mlekowego i chlorheksydyny chroni przed infekcjami intymnymi. Łagodzi też podrażnienia, jest hypoalergiczny i bezpieczny dla matki i dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...