Skocz do zawartości
Forum

Metoda Yuzpee a wchłonięcie się tabletek


Gość agata1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Z soboty na niedziele odbylam stosunek ze swoim chlopakiem bez zabezpieczenia. Dzisiaj (poniedzialek) zastosowalam metode Yuzpee, zazylam cztery tabletki antykoncepcyjne, ale po pol godzinie musialam isc do toalety. Tabletki wchlaniaja sie okolo 4h, wiec mozliwe, ze je wydalilam, stad moje pytanie czy powinnam zazyc ponownie 4 tabletki i po 12h od tego czasu kolejne?

Odnośnik do komentarza

Tak, wiem, ze nie jest uznawana przez lekarzy, ale niestety nie mialam mozliwosci udac sie do lekarza i po tabletke, a Microgynon 21 mialam pod reka..
Nie byla to biegunka a zwykly codzienny stolec (wiem, ze brzmi okropnie).
Wyczytalam, ze po pol godzinie tabletki najprawdopodobniej nie byly jeszcze w moich jelitach, wiec nie moglam ich wydalic i nie zazylam drugi raz pierwszej dawki. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze. Dzisiaj rano mialam straszne nudnosci, ale wszystko mi przeszlo i nie wymiotowalam. Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Tak to jest, myslec, ze sie jest ponad kazdym i ponad wszystkim i pokazywac swoja wyzszosc na forum prawiac moraly, a tym bardziej nie udzielajac odpowiedzi na pytanie, zamiast pomoc i wesprzec :)
Zadalam prosto sformulowane pytanie - nie znasz odpowiedzi to po prostu nie zabieraj glosu.

Odnośnik do komentarza

Zwykły stolec nie ma raczej wpływu na wchłanianie, ponieważ jest skutkiem "standardowego" trawienia.

A odpowiadając na zarzuty poprzedniczek: w bardzo uproszczony sposób można powiedziec, że tabletka 72po to właśnie taka końska dawka zwykłych tabletek.
Mówiąc oczywiście w mocnym skrócie!
Przyjecie kilku tabletek, wiaże sie przede wszystkiem z bardzo duzym ryzykiem ich zwymiotowania, co za tym idzie brakiem całkowitego wchłoniecia.
Tabletka 72po działa też szybciej.
Właśnie dlatego, przez niższą skutecznośc jest to metoda niepolecana (a nie "nieuznawana") przez ginekologów.

Co do recepty od innego lekarza - niestety, nie zawsze chcą. O zgrozo, nawet niektórzy ginekolodzy (pewnie z przyczyn ideologicznych), mają opory przed przepisaniem takiej tabletki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...