Skocz do zawartości
Forum

Biseksualizm i samookaleczanie


Gość Sorry nie mam żyletki ;D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sorry nie mam żyletki ;D

A więc problem z orientacją seksualną mam już ok. cztery miesiące. Albo pięć. Jestem hetero, ale pociągają mnie również ładne dziewczyny, ale uważam że homoseksualny nie jest normalny. I to prawda że chłopak i chłopak albo dziewczyna z dziewczyną nie dadzą sobie tego samego co chłopak z dziewczyną. To nie to samo. Ale dziwne uczucia nie odstępują. Podobno w wieku dojrzewania jest to normalne, ale ja się boję. Ponadto się tnę, ale nie do krwi. Czy to normalne? Mam trzynaście lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o biseksualizm, to tak, jest to normalne. W tym wieku kształtuje się poczucie własnego ja i wielu młodych ludzi zastanawia się nad swoją orientacją, często o tym myśli, bo odkrywają i pobudzają swoją seksualnosć. Nie przejmuj się tym, staraj się o tym nie myśleć, z czasem to przejdzie. I pamiętaj, że homoseksualny nie znaczy nienormalny. Nie mamy wpływu na swój popęd, tacy jesteśmy i dwóch gejów czy dwie lesbijki są bardziej spełnione i szczęśliwe w związkach homo niż hetero. Nie oceniaj innych w ten sposób, bo ta ocena jest powierzchowna i krzywdząca. Homoseksualiści są wartościowymi, normalnymi ludźmi i nie powinno nikogo obchodzić z kim się spotykają i kochają.

Natomiast co do ciecia się - to to już do konca normalne nie jest ;) W tym wieku młodzi ludzie przechodzą okres buntu i emocje mogą wyrażać poprzez ból, rozładowywać je. Ale pamiętaj, że ten stan minie, a blizny pozostaną. Jeśli cierpisz z jakiegoś powodu, nie radzisz z czymś sobie, porozmawiaj z kimś do kogo masz zaufanie, np. z mamą albo przyjaciółką. Możesz odreeagowywać w inny sposób, np. poprzez sport, taniec itp.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Podczas rozwoju psychoseksualnego występuje tak zwana faza homofilna (najczęściej do 12 roku życia, jednak może się wydłużyć). W trakcie trwania tej fazy pojawiają się tendencje do przebywania w gronie osób tej samej płci oraz fantazje homoseksualne - rzadko jest to symptom innej niż heteroseksualna orientacji.
Co do autoagresji - za pewne jest to Twój sposób na radzenie sobie z napięciem emocjonalnym, daje Ci to ulgę - ale jest to ulga pozorna. Zastanów się nad rozmowę z psychologiem, by nauczyć się radzić sobie z problemami w konstruktywny sposób.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...