Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na uciążliwe koszmary senne


matylda33

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy wiecie jak się pozbyć koszmarów sennych?
nie zależnie od tego czy śpię na lekach czy bez jest tak samo.Pod koniec tyg jestem tak zmęczona że chodzę powłóczywszy nogami, bo od kilku tyg śpię ale nie odpoczywam przez koszmary , ciągle gdzieś biegnę, uciekam ,walczę ostatnio spadłam z łózka, nabiłam sobie siniaka o szafkę.
Poszłam wczoraj na spacer nad Wisłę zawiesiłam się na 2 godz dopiero przypadkowy patrol policji mnie sprowadził na ziemię.
nie daję rady tak dalej, a nie wiem jak się ich pozbyć.

Odnośnik do komentarza

Koszmary bardzo często są odzwierciedleniem tego, co tkwi w nas. Przez sen walczymy z pewnymi emocjami, możliwe, że podobnie jest u Ciebie. One nie dręczą Cię bez powodu. To jest coś, co w Tobie tkwi, co w Tobie siedzi, jakieś emocje z przeszłości, pewnie te negatywne, coś musiało się wydarzyć, co nie daje Ci spokoju, czegoś się boisz. To jest źródło Twoich koszmarów. Aby się ich pozbyć, najpierw musisz się pozbyć emocji tych złych, które w Tobie tkwią, tych lęków.
Jeśli np. przeżyłaś coś dramatycznego, możliwe, że to powoduje te koszmary. Musisz wyrzucić te emocje, powtarzać sobie, afirmować się, że to przeszłosć, że teraz jest dorbze wszystko, że jesteś bezpieczna w swoim łóżku, jest spokojnie itd, oddychać głęboko i uspokajać się. Jeśli samej jest Ci ciężko z tego wybrnąć może pomóc psycholog, który nauczy Cię panować nad tymi lękami.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Najczęstszymi przyczynami koszmarów sennych są nierozwiązane problemy, niezamknięte sprawy, stres oraz konflikty wewnętrzne związane z koniecznością podjęcia ważnej decyzji. Warto, abyś doszła do ich źródła. Spróbuj także przed snem wykonywać ćwiczenia relaksacyjne - na przykład trening autogenny Schultza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...