Skocz do zawartości
Forum

Strach przed poznawaniem nowych ludzi


Gość Kevin.wee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to moge tak nazwać, bo mam taki problem że mam strach do poznania nowej osoby jak rozmawiam z kimś kogo nie znam to sie strasznie denerwuje serce mi mocno bije i czasem tez słabo mi sie robi, nie umiem sie normalnie zachować jak rozmawiam z taka osobą której nie znam. czemu tak mam ? [mam 19 lat]

Odnośnik do komentarza

Ten strach może być pewnego rodzaju fobią społeczną. Boisz się że nowe osoby Cię nie zaakceptują - tu tosia dobrze trafiła. Boisz się odepchnięcia, ośmieszenia, braku akceptacji, tego że źle wypadniesz. Myślę, że to kompleksy i brak pewności siebie. Nie chcesz poznawać obcych osób bo boisz się ich reakcji na Ciebie, ufasz tym, co Cię znają, bo Cię akceptują. Niestety w życiu nie da się ograniczyć tylko do tych osób, bo wychodząc z domu napotykasz się na obce osoby. Spróbuj to zmienić, zacznij od tego, aby podbudować siebie, doceń siebie, dowartościuj i nie myśl o tym, co ktoś pomyśli o Tobie. Wszystkim ludziom i tak nie dogodzisz, wiec po co się tym martwić? Bądź sobą, a zobaczysz, że jesteś akceptowana.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...