Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę się odnaleźć


Gość Hinder

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafię się odnaleźć w grupie nowych ludzi. I nie tylko w grupie, jakbym miał z kimś nowym wracać z jakichś zajęć - czy to studenckich, towarzyskich,sportowych to też nie. Sobą potrafię być tylko ( czuję się dość pewnie, z humorem, spontaniczny ) przy paru bardzo bliskich ludziach. Tak to dramat. Tym większa szkoda dla mnie bo chciałbym uprawiać amatorsko czy bardziej zawodowo sport a nie da rady przez wyżęj wymienione przeze mnie problemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz problem w kontaktach z nowymi ludźmi to rozwiązanie jedno - ćwiczyć przełamywanie nieśmiałości. Nie unikaj ludzi, gdy jesteś w jakiejś grupie staraj się odzywać , zagadać. Nawet jak wyjdzie najpierw sztucznie , to trudno , z czasem będzie lepiej :) jak chcesz uprawiać sport - możesz. Nie poddawaj się ! Naprawdę z tym można walczyć. Mimo że jest ciężko. Grunt to nie izolować się. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Już o tym pisałam chyba wczoraj komuś, ale widzę, że problem się powtarza, to i ja się powtórzę ;-)
Problem może wynikać z braku pewności siebie. Masz kompleksy, nie wierzysz w siebie, boisz się jak wypadniesz w oczach innych, tych, których nie znasz. Boisz się ich reakcji, może braku akceptacji, odrzucenia, dlatego ciężko Ci się przełamać i wybierasz pewne towarzystwo - tych, którzy Cię znają.

Musisz popracować nad poczuciem własnej wartości, zacznij doceniać siebie i ufać sobie, ufać w to, że jesteś atrakcyjna, wartościowa i że bedąc sobą, na luzie, na pewno ludzie Cię polubią. Zaufaj sobie i powtarzaj sobie: jesteś mądra, jesteś dobra, jesteś ważna - to 3 cechy z ksiazki "służące", proste ale ważne dla każdego człowieka.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...