Skocz do zawartości
Forum

Nienawiść do ludzi, którzy krzywdzili innych


Gość ManJuan

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem po prostu jak myślę o ludziach z pewnej grupy i to, że przez 2 lata byłem wyszydzany i traktowany źle przez rówieśników ( nie byłem odosobniony, tam wszyscy jeździli po sobie równo, tyle że ja to najgorzej znosiłem ), to czuję nienawiść. Wykrzyczałbym im w twarz co myślę,a najchętniej uszkodził ( myślę zwłaszcza o jednym, reszta była oportunistyczna- zachowywała się tak jak on ). Najchętniej to bym uszkodził jegomościa. Życie mi się zrujnowało przez te przeżycia, nie potrafię być sobą przez 80% czasu, przy większości ludzi. Chciałbym, żeby się wszystko zaczęło toczyć normalnie. Jak patrzę na ludzi, których znam to po prostu zazdroszczę im, że nie mieli podobnych przeżyć ( tak mniemam ). Czuję zażenowanie i wstyd z tego powodu. Nie wiem czy zasługuję na bycie sobą ( energiczny wesoły spontaniczny chłopak ), jeśli wtedy nie potrafiłem nim być, a wręcz przeciwnie - pasywny. Mam wrażenie, że gdybym wykrzyczał im albo nawet dał w jakiś sposób nauczkę temu delikwentowi, poczułbym jakąś ulgę.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Pomyśl ile warta jest taka osoba i czy naprawdę jest sens zajmować się nią, a co istotniejsze uważać, że miała i ma dalej taki wpływ na Twoje życie.
To, że człowiek czasem wdepnie w gów.. to nie znaczy, że ma z tym paradować cały czas. Buta wycierasz w trawę, gów.. zostaje tam i wysycha, a po miesiącu nie ma po tym śladu, nawet smrodu ;)
Idź swoim torem i do tematu nie wracaj bo nie warto.
Myślę, że masz inne, lepsze i bardziej wartościowe zajęcia.
Czyż nie?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rozumiem, że planowanie zemsty daje Ci w jakimś sensie ulgę. Dzięki temu odzyskujesz w pewnym stopniu kontrolę nad własnym życiem. Jednak jest to tylko pozorne. W dłuższej perspektywie to działa przeciwko Tobie - pielęgnowanie urazy stawia Ciebie w roli ofiary, rosną negatywne emocje, które niszczą Cię od środka. Wiem, że nie jest to łatwe, ale postaraj się zapomnieć o człowieku, który Cię skrzywdził, a może nawet spróbuj wybaczyć. Dzięki temu zamkniesz przeszłość i zaczniesz żyć przyszłością.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...