Skocz do zawartości
Forum

Osamotnienie i trudności w relacjach z innymi ludźmi


Gość Queenini

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Queenini

Jestem samotna choć nie sama, mam rodzinę - kochającego męża, dwoje dzieci. Wydaje mi się, że mam jakiś problem z komunikacją z innymi ludźmi. Prawie w ogóle nie mam znajomych, nawet z tej dalszej rodziny odwrócili się ode mnie, nikt nawet nie zadzwoni, jak ja nie zadzwonię, to one też nie - mąż ma 4 siostry, zero kontaktów. Ja chyba jestem złym człowiekiem, nie potrafię rozmawiać z ludźmi. Jest na to jakaś rada? Jestem raczej powściągliwa, tylko jak to zmienić, tą niedostępność?

Odnośnik do komentarza

Musisz się otworzyć w czasie rozmowy z innymi. Jeśli nigdy nic o sobie nie mówisz, nie opowiadasz o różnych rzeczach, nawet tych bardziej osobistych to nic dziwnego, że nie masz przyjaciół. Aby tworzyć relacje z ludźmi należy tez im dać cząstkę siebie. Są oczywiście tacy ludzie, którzy łakną tylko uwagi i oni woleliby, żeby tylko ich słuchać, ale to nie są zbyt wartościowe znajomości.

Odnośnik do komentarza

Nie jestes złym człowiekiem, po prostu musisz małymi kroczkami budowac bliższe relacje i przyjaźnie. Zadzwoń do znajomej, do siostry męza, umów się na kawę, na spacer, na łyżwy. Porozmawiajcie, zbliżcie się do siebie. Zrób pierwszy krok, daj do zrozumienia drugiej osobie, że jesteś zainteresowana przyjaźnią, że lubisz tą osobę. Staraj się rozmawiać jak najwięcej, czasem fajnie jest zadzwonić i zapytać co słychać, albo wysłać miłego smsa. Możesz także poprosić męża aby zorganizował większe spotkanie Ty, mąż, jego siostry i ich partnerzy. Może stworzycie fajną grupe przyjaciół, wybierzecie się na wspólne wakacje? Porozmawiaj o tym z mężem, zrób pierwszy krok, a na pewno uda się nawiązać bliższe relacje. Spróbuj nie być niedostępna, otwórz się trochę, bądź rozmowna, uśmiechaj się, żartuj. Na pewno z czasem nawiąże się miedzy Wami więź. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

może nie masz z nimi wspólnego tematu. moze warto bło by je zaprosić np na swoje urodziny albo imieniny.Możesz też urządzić rodzinny obiad. to że masz problem z komunikacją wcale nie oznacza że jesteś złym człowiekiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...